GitHub اکنون از ۴۰ میلیون توسعه‌دهنده میزبانی می‌کند

GitHub اکنون از ۴۰ میلیون توسعه‌دهنده میزبانی می‌کند

GitHub در گزارش سالانه‌ی خود از افزایش تعداد کاربرانش به ۴۰ میلیون نفر و رشد محبوبیت پایتون، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی خبر داده است.

GitHub در گزارشی که به‌تازگی ارائه کرده، از افزایش تعداد توسعه‌دهندگان موجود در پلتفرمش به ۴۰ میلیون نفر خبر داد؛ اتفاقی که بیش‌ از همه‌چیز مدیون افزایش محبوبیت پایتون، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بوده است.

GitHub که چندی‌ پیش توسط مایکروسافت خریداری شد، درطول یک‌ سال گذشته توانسته بیش‌ از ۱۰ میلیون نفر به تعداد کاربرانش بیفزاید؛ افزون‌ بر این، طبق گزارش پلتفرم مذکور، ۴۴ میلیون مخزن ایجاد و ۸۷ میلیون درخواست Pull ارسال شده‌ است. نکته‌ی مهم درباره‌ ی گزارش مورد بحث، نمایش علاقه‌ی روز‌افزون برنامه‌نویس‌ ها به جامعه‌ ی متن‌ باز است.

آنچه در این گزارش دیده می‌شود، افزایش محبوبیت پایتون است؛ تاجایی‌که این زبان‌ برنامه‌ نویسی پس‌ از جاوا اسکریپت در مقام دوم محبوب‌ ترین زبان‌ برنامه‌نویسی در GitHub قرار می‌ گیرد.

محبوب ترین زبان‌ های برنامه نویس در GitHub

آمار‌های ارائه‌ شده تنها به زبان‌ های برنامه‌نویس خلاصه نمی‌ شود و گیت‌ هاب به موقعیت مکانی کاربرانش و محبوبیت پکیج‌ های متن‌ باز نیز اشاره کرده است. تقریبا ۸۰ درصد از کاربران GitHub خارج‌ از خاک ایالات متحده آمریکا حضور دارند؛ همچنین از منظر محبوبیت پکیج‌ های متن‌باز، Lodash در جایگاه نخست قرار دارد، پس‌ از آن Expressjs قرار گرفته است. 

محبوب ترین پکیج های متن باز در GitHub

درانتها نیز باید به اقبال عمومی برنامه‌نویس‌ ها به‌ سمت موضوعات مرتبط‌ با داده نظیر یادگیری عمیق، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی اشاره کنیم و از رشد محبوبیت ویرایشگر کد Jupyter Notebooks بگوییم که در سه‌ سال گذشته بیش‌ از دو برابر افزایش رشد کاربر را تجربه کرده است.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *