7 نکته ضروری برای ساخت اپلیکیشن موبایل

7 نکته ضروری برای ساخت اپلیکیشن موبایل

برای طراحی یک اپلیکیشن موبایل علاوه بر رعایت اصول تکنیکی در برنامه نویسی نرم افزار، می­بایستی اصولی را در زمینه ارائه محصول به بازار و خدمات ثانویه در نظر گرفت تا بتوان بهترین نتایج و بازخورد­ها را از انتشار آن انتظار داشت. در مطلب امروز به ارائه 7 نکته ضروری برای ساخت اپلیکیشن موبایل می پردازیم:

نکات ضروری برای ساخت اپلیکیشن موبایل

 

  • شناخت صحیح مخاطبان هدف

بدون تردید اولین گام در طراحی یک اپلیکیشن کاربردی موبایل، شناسایی مخاطبانی است که در آینده از آن استفاده خواهند کرد. طراحی بهینه و همچنین امکاناتی که برای طراحی یک نرم افزار در نظر گرفته می­شود ارتباط مستقیمی با انتطارات کاربرانی که از آن استفاده می­کنند خواهد داشت. بنابراین شناخت دقیق مخاطبان و مشخص کردن نیاز­های افراد، کمک بزرگی به شرکت تولیدکننده اپلیکیشن می­کند.

  • شناسایی و برگزیدن مارکت مناسب برای قرار دادن اپلیکیشن

پس از شناخت مخاطب و طراحی اپلیکیشن موبایل باید مناسب­ترین مارکت برای قرار دادن نرم افزار را شناسایی کرده و با در نظر گرفتن تکنیک­­های بازاریابی، اپلیکیشن را در اختیار کاربران و همچنین مخاطبان بالقوه قرار داد.

  • معرفی کامل اپلیکیشن و اشاره به مهم­ترین ویژگی­های آن

پیش از آن که یک نرم افزار در میان کاربران شناخته شود و مورد استفاده قرار گیرد لازم است شرکت تولید کننده اپلیکیشن، محصول خود را به خوبی معرفی کرده و به تمامی ویژگی­های کاربردی آن اشاره کند تا کاربر از خدمات آن محصول به درستی اطلاع داشته باشد. به این ترتیب مخاطب به خوبی آگاه است که با نصب اپلیکیشن چه خدماتی دریافت خواهد کرد.

  • تبلیغات در محیط وب و فضای مجازی برای ترویج محصل

فرض کنید یک اپلیکیشن کاربردی موبایل طراحی شده و از طریق مارکت­های مناسب در اختیار کاربران قرار گرفته است. با این حال این مراحل برای ترویج محصول و ترغیب مخاطبان به استفاده از آن به هیچ عنوان کافی نیست و بایستی اپلیکیشن موبایل را از طریق کانال­های مناسب و ابزار­های کاربردی تبلیغ کرد. برای انجام این کار می­توانید از  تبلیغات کلیکی در موتور­های جستجو و همچنین تبلیغات در فضای مجازی استفاده کرد که در کمترین زمان ممکن، بیشترین بازخورد را به همراه خواهد داشت.

  • فراهم کردن بستری برای استفاده از نظرات کاربران

مهم­ترین نکته­ای که پس از ساخت اپلیکیشن باید در نظر داشت، بهینه سازی عملکرد و ارتقا قابلیت­های آن در طول زمان می­باشد. دنیای تکنولوژی و محیط وب دائماً در حال تغییر است و طراحی یک اپلیکیشن موبایل نمی­تواند برای همیشه رضایت کاربران را جلب کند. به همین خاطر باید آخرین روند­های تکنولوژی را بررسی کرده و با شناسایی نیاز­های مخاطبین، اپلیکیشن موبایل را ارتقا داد. برای این کار بهترین بستری که برای شناسایی نیاز کاربران وجود دارد، استفاده از نظرات مخاطبان است. بنابراین می­توانید از انجمن­های گفتگو و یا قسمت نظرات کاربران بهره ببرید.

  • پشتیبانی پس از فروش و یا نصب نرم افزار

پشتیبانی از محصول یکی از مواردی است که به هیچ عنوان نمی­توان از آن چشم پوشی کرد و بایستی از آغاز انتشار اپلیکیشن مویابل به فکر آن بود. برای این خاطر باید دائماً با مشتری در ارتباط بود و از نظرات و بازخورد­های آنان برای رفع مشکلات احتمالی استفاده کرد. در غیر این صورت با عدم پاسخگویی سازنده نرم افزار، اعتماد مشتریان به زودی از دست می­رود و نارضایتی کاربران را به همراه خواهد داشت.

  • استفاده از طرح­های تشویقی برای جذب مخاطب

یکی از راه­هایی که برای ترویج اپلیکیشن موبایل و ترغیب مخاطبان به استفاده از آن به کار برده می­شود، روی آوردن به طرح­های تشویقی و پروموشن ها است. به عنوان مثال برای کاربرانی که نرم افزار را پیش­تر نصب کرده­اند می­توان امتیازاتی در نظر گرفت و یا افراد را تشویق کرد که دوستان خود را نصب اپلیکیشن تشویق کنند. یکی از بهترین روش­ها برای ترویج یک محصول، تبلیغ دهان به دهان (word of mouth) است که می­توان با تشویق کاربران فعلی به این شیوه تبلیغ محصول دست یافت.

سخن آخر

پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از اینترنت بستر مناسبی برای رشد و توسعه کسب و کار­های اینترنتی فراهم آورده است و یکی از پرکاربرد­ترین ابزار­هایی که در این زمینه می­توان از آن بهره­مند شد، ساخت اپلیکیشن موبایل و استفاده صحیح از آن می­باشد. با بهره گیری صحیح از نکاتی که در این مقاله به آن­ها اشاره شده است می­توان بهترین بازخورد­ها را از انتشار یک اپلیکیشن موفق انتظار داشت.

در صورت تمایل برای کسب مشاوره رایگان درباره کسب و کار خود و یا سفارش ساخت اپلیکیشن می توانید با شماره ۰۲۱۴۱۸۹۵۰۰۰ تماس بگیرید.

2 دیدگاه در “7 نکته ضروری برای ساخت اپلیکیشن موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *