5 ماشین حساب گرافیکی برتر برای موبایل

5 ماشین حساب گرافیکی برتر برای موبایل

ماشین حساب گرافیکی بخشی از ابزارهای ضروری دانشجویان و افراد آکادمیک محسوب می‌شود که توان حل معادلات پیچیده و رسم نمودار را دارد. به طور کلی قدرت چنین دستگاه‌هایی از ماشین‌ حساب‌های معمولی بسیار فراتر است و برای کارهای تخصصی و پیچیده مورد استفاده میشود.

شرکت‌های مشهور بسیاری از جمله تگزاس اینسترومنتس، کاسیو و اچ‌پی ماشین حساب گرافیکی تولید می‌کنند. در سوی دیگر اپلیکیشن‌های بسیاری نیز در دسترس کاربران گوشی‌های هوشمند قرار دارد که می‌توانند عملکرد مشابه یا حتی بهتر را از خود نشان دهند. در ادامه به برخی از بهترین عناوین در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

ماشین حساب گرافیکی Desmos

اپلیکیشن Desmos Graphing Calculator ماشین حساب گرافیکی چشم‌نواز و کاربرپسندی است که تمرکز بیشتری روی جنبه رسم نمودارها دارد. از جمله ویژگی‌های کلیدی برنامه میتوان به امکان زوم برای یافتن پاسخ‌های دقیق‌تر و یافتن آسان نقاط عطف (مثل بیشینه و کمینه) اشاره کرد . اگرچه نمی‌توان قدرتی در حد محصولات تگزاس اینسترومنتس از آن انتظار داشت؛ اما در اغلب موارد پاسخ صحیح را ارائه می‌دهد و برای استفاده قشر وسیعی کافی خواهد بود.

Emu48

برنامه Emu48 نسخه موبایل نرم افزار مخصوص ویندوز با همین نام است. همانطور که از نام اپ مشخص است، می‌تواند ماشین حساب گرافیکی HP48 را شبیه‌سازی کند و عملکردی مشابه با اغلب امولاتورها از خود نشان می‌دهد؛ تنها کافی است تا رام مورد نیاز را فراهم کنید تا برنامه کار خود را انجام دهد. امکان استفاده از سایر محصولات اچ‌پی مانند HP50 و HP48G نیز در این عنوان وجود دارد.

Mathlab

برنامه Mathlab Graphic Calculator گزینه مناسبی برای دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان سال پایین است. پشتیبانی از دستگاه اعداد پایه ۸ و ۱۶ در کنار دستگاه اعداد دودویی از جمله ویژگی‌های اپلیکیشن هستند و رسم نمودارها نیز با توجه به قشر هدف، به خوبی صورت می‌گیرد. نسخه پرمیوم برنامه از نمودارهای سه‌بعدی بهره می‌گیرد؛ اما نسخه رایگان هم امکانات کاملی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

NumWorks

از عناوین بالاتر از حد متوسط می‌توان به اپلیکیشن NumWorks Graphing Calculator اشاره کرد. توسعه‌دهندگان آن تمامی تلاش خود را کرده‌اند تا با همکاری مدرسین، محصولی مناسب دانشجویان مهندسی و ریاضیات ارائه دهند. قابلیت‌های متنوعی درون برنامه یافت می‌شود و از معادلات مختلفی پشتیبانی می‌کند. یکی از نکات منحصر به فرد این عنوان، پشتیبانی از پایتون است که ساخت دستورات سفارشی را ممکن می‌سازد. همچنین با کمی جستجو می‌توانید به تعدادی اسکریپت آماده پایتون به همین منظور دسترسی پیدا کنید.

Graph 89

امولاتور دیگر برای ماشین حساب TI-89 با عنوان Graph 89 در اختیار کاربران قرار گرفته است. اگرچه به دلایل قانونی، رام مورد نیاز برای عملکرد برنامه به صورت پیش‌فرض ارائه نشده است و باید به شکل دستی اقدام به دانلود آن کرد. امولاتور اشاره شده اگرچه نسبت به سایر رقبای خود کمی ساده‌تر به نظر می‌رسد؛ اما همچنان عملکردهای مختلفی را ارائه می‌دهد. با وجود رضایت افراد از بیشتر جنبه‌های برنامه، برخی نسبت به لگ در هنگام دریافت ورودی گله داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *