یک بام و دو هوا برای هوآوی

یک بام و دو هوا برای هوآوی

یک بام و دو هوا برای هوآوی

شرکت هوآوی جایزه امنیت سایبری وزارت ارتباطات چین را به خاطر ارائه استانداردهای امنیت سایبری در زنجیره تامین امنیتی دریافت کرد. به گزارش واحد سایت سایبرران، گزارش امنیت سایبری این شرکت با تمرکز بر زنجیره تأمین امنیت جهانی در صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات، به آن تعلق گرفته است.
شولا تایلر، دبیر کل سازمان ارتباطات با اشاره به اینکه هیچ کشور و شرکتی از تهدیدات سایبری در امان نیست، گفت که: “امنیت سایبری و حفاظت از داده‌ها یک چالش در حال رشد برای همه سازمان‌ها است و کار شرکت هوآوی در بهبود زنجیره تأمین امنیت ستودنی است.”
یک بخش مهم از این گزارش کمکی است که هوآوی به شرکت‌های دیگر کرده تا با تعریف استانداردهای امنیتی خود به کاهش خطرات زنجیره تأمین امنیت خود اقدام کنند. این کار هوآوی برای سازمان ارتباطات چین قابل تحسین است.
گزارش امنیت سایبری هوآوی در سال 2016 که با عنوان «چالش جهانی امنیت سایبری» منتشر شده بهترین نمونه اشتراک‌گذاری استانداردهای امنیت سایبری برای زنجیره تأمین امنیتی شرکت‌ها است که در اختیار متخصصان قرار گرفته و در تلاش است تا این چالش را تبدیل به دغدغه مشترک سایر شرکت‌ها نیز تبدیل کند. زنجیره تأمین جهانی پایدار و امن به ترویج و توسعه پایدار صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کمک خواهد کرد..
این تقدیر و تحسین‌های دولت چین از شرکت هوآوی در حالی است که این شرکت همواره به جاسوسی برای دولت چین متهم بوده و بسیاری از کشورهای غربی در تلاش برای نظارت و محدودیت هر چه بیشتر این شرکت هستند. سال 2012 بود که دولت آمریکا هوآوی را یک تهدید جاسوسی نامید و سازمان‌ها را به عدم استفاده از محصولات این شرکت توصیه کرد.
با وجود اتهاماتی که علیه هوآوی وجود دارد، این شرکت تولیدکننده قدرتمند چینی توانسته بازار بسیار خوبی را به دست آورد. بعد از افشاگری‌های اسنودن علیه NSA در جاسوسی‌های اطلاعاتی، گرایش‌های بیشتری به تولیدکننده‌های قطعات الکترونیکی در بیرون از مرزهای آمریکا به وجود آمده به‌طوری‌که انحصار زنجیره تأمین امنیتی برای سازمان‌ها از دست شرکت‌های خارجی خارج شده است.

(منبع سایت سایبربان)

یک دیدگاه در “یک بام و دو هوا برای هوآوی

  1. این تقدیر و تحسین‌های دولت چین از شرکت هوآوی در حالی است که این شرکت همواره به جاسوسی برای دولت چین متهم بوده و بسیاری از کشورهای غربی در تلاش برای نظارت و محدودیت هر چه بیشتر این شرکت هستند. سال ۲۰۱۲ بود که دولت آمریکا هوآوی را یک تهدید جاسوسی نامید و سازمان‌ها را به عدم استفاده از محصولات این شرکت توصیه کرد.
    جالبه واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *