یوتیوب موزیک به‌صورت پیش‌فرض روی دستگاه‌های اندروید نصب خواهد شد

یوتیوب موزیک به‌صورت پیش‌فرض روی دستگاه‌های اندروید نصب خواهد شد

گوگل از‌ این‌ پس روی گوشی‌های اندرویدی جدید، اپلیکیشن یوتیوب موزیک را به‌صورت از پیش نصب‌شده ارائه خواهد کرد. «یوتیوب موزیک» جدیدترین اپلیکیشنی است که گوگل به‌صورت پیش‌فرض روی گوشی‌های اندرویدی نصب خواهد کرد. طبق اعلام گوگل، سرویس استریم آنلاین موسیقی گوگل روی تمام دستگاه‌هایی که با اندروید ۱۰ روانه‌ی بازار شوند، جایگزین اپلیکیشن گوگل‌پلی موزیک خواهد شد؛ افزون‌بر این، تمامی دستگاه‌های جدیدی که با اندروید ۹ به بازار عرضه شوند نیز شامل این اپلیکیشن خواهند شد.

تاکنون، علاقه‌مندان به سرویس یوتیوب موزیک می‌توانستند آن را ازطریق فروشگاه نرم‌افزاری گوگل‌پلی دانلود کنند؛ اما گویا از‌ این‌ پس چنین رویه‌ای را شاهد نخواهیم بود. برندون بیلینسکی، مدیر محصول یوتیوب موزیک می‌گوید:

شنوندگان سرویس گوگل‌پلی موزیک با دستگاه‌های جدید اندروید ۱۰ می‌توانند اپلیکیشن یادشده را ازطریق فروشگاه گوگل‌پلی دریافت کنند و با واردشدن به حساب کاربری خود به شنیدن موسیقی ادامه دهند.

از زمان راه‌اندازی این اپلیکیشن سرویس گوگل از جایگزینی این سرویس با گوگل پلی موزیک در آینده خبر داد؛ با‌این‌حال مشکلاتی که برای انتقال داده‌های کاربران به سرویس جدید اتفاق افتاد، موجب شد تا این روند به تأخیر بیفتد و کاربران کمتری تمایل به مهاجرت داشته باشند.

گوگل تاکنون تبلیغات زیادی را برای این سرویس انجام داده؛ تا جایی‌ که مشترکین سرویس پولی یوتیوب علاوه‌بر تجربه‌ی بدون‌ تبلیغ یوتیوب، قادر به استریم و دانلود موسیقی‌ ازطریق یوتیوب موزیک نیز خواهند بود. حال مشخص نیست که آیا تصمیم جدید گوگل می‌تواند کاربران را به استفاده از این سرویس جدید تشویق سازد یا خیر.

دیدگاه خود را در‌ این‌ باره با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. آیا تاکنون تجربه‌ی استفاده از سرویس یوتیوب موزیک را داشته‌اید؟ عملکرد آن را نسبت‌به دیگر سرویس‌های موجود در بازار چگونه ارزیابی می‌کنید؟

منبع: زومیت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *