گوگل کروم ۷۴ برای ویندوز از یک حالت تاریک مخفی برخوردار است

گوگل کروم ۷۴ برای ویندوز از یک حالت تاریک مخفی برخوردار است

نسخه ۷۴ مرورگر گوگل کروم بالاخره برای کلیه پلتفرم‌های دسکتاپ اعم از ویندوز، مک و لینوکس منتشر شده که در آن قابلیت‌های جدیدی به چشم می‌خورد؛ امکاناتی که بعضی از آن‌ها کاملا در معرض دید کاربر بوده و بعضی دیگر به طور مخفیانه قابل دسترسی هستند.

از جمله این قابلیت‌های مخفی می‌توان به حالت تاریک اشاره کرد که کاربران این مرورگر ماه‌ها (یا شاید چندین سال) است که منتظر آن بودند. با فعالسازی این گزینه می‌توانید هنگام کار در شب رابط کاربری کروم، منوها و صفحه دانلود‌ها را به رنگ تیره درآورید تا تجربه لذت‌بخش‌تر و سالم‌تری از کار با مرورگر داشته باشید.

گفتنی است که حالت تاریک کروم هنوز به طور کامل فعال نشده اما در ویندوز ۱۰ می‌توانید به اجبار آن را فعال نمایید. برای این کار باید مراحل خاصی را دنبال کرده و ضمنا دو میان‌بر از گوگل کروم بسازید: یکی برای استفاده معمولی و دیگری فقط برای استفاده در حالت تاریک.

 

برای این کار در مرحله نخست باید یک شورت‌کات از گوگل کروم روی دسکتاپ بسازید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  • روی شورت‌کات راست کلیک کنید
  • وارد بخش Properties شده و در قسمت Target یک اسپیس زده و عبارت force-dark-mode– را اضافه کنید
  • تغییرات را ذخیره کنید
  • حالا گوگل کروم را از طریق شورت‌کات اجرا نمایید

اما فارغ از حالت تاریک آخرین نسخه گوگل کروم امکان غیرفعال کردن انیمیشن‌ها را نیز برای کاربران مهیا می‌کند. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های این نسخه جلوگیری از وبسایت‌های مختلف برای ردیابی شما در حالت Incognito است. برای فعالسازی این ویژگی می‌بایست /chrome://flags را در نوار آدرس وارد کرده و سپس کلمه Incognito را جستجو کنید.

در نهایت باید Filesystem API را فعال نمایید. در این صورت دیگر وبسایت‌ها نمی‌توانند مخفی بودن یا استاندارد بودن مرور شما را تشخیص بدهند و این بدان معناست که با ورود به حالت Incognito مروری کاملا مخفی و امن خواهید داشت. برای دانلود این نسخه می‌توانید همین حالا به وبسایت گوگل کروم مراجعه نمایید.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *