گوگل کروم حالا وبسایت ها را هم در حالت تاریک نمایش می دهد

گوگل کروم حالا وبسایت ها را هم در حالت تاریک نمایش می دهد

 گوگل کروم پس از ارائه حالت تاریک برای مرورگر حالا امکان فعالسازی این حالت را به طور بومی برای وبسایت‌ها هم فراهم کرده است.

اگر طراحان وبسایتی که به آن سر می‌زنید محدودیتی پیش پایتان نگذارند، می‌توانید با کلیک روی یک دکمه شاهد فعالسازی حالت تاریک و تیره شدن محیط کاربری آن وبسایت باشید که به غیر از زیبایی کاربردهای خاص خودش را هم دارد.

آخرین نسخه بتای گوگل کروم (نسخه 76) از تنظیمات CSS ویژه‌ای به نام “prefers-color-scheme” پشتیبانی به عمل می‌آورد. وقتی آن را فعال می‌کنید، وبسایتی که همیشه با پس‌زمینه سفید و نوشته‌های سیاه به نمایش درمی‌آمده بلافاصله تغییر رنگ داده و بک‌گراند آن مشکی و نوشته‌هایش به سفید تبدیل می‌شوند. نکته خوب اینکه گزینه مذکور کامل با گوگل کروم یکپارچه شده بنابراین با فعالسازی حالت تاریک دیگر نیاز نیست نگران چیز دیگری برای تنظیم باشید.

گفتنی است که گوگل نسبت به سایر شرکت‌ها در استقبال از حالت تاریک اندکی کندتر عمل کرده است. این ویژگی برای نخستین بار در نسخه 73 بتای گوگل کروم برای اندروید معرفی شد و در ماه مارس سال جاری به نسخه 74 بتا برای ویندوز آمد. اما بالاخره و با گذشت شش ماه از سال 2019 حالا برای کلیه پلتفرم‌های مهم (اندروید، کروم او اس، لینوکس، مک او اس و ویندوز) منتشر شده است.

اما در انتها بد نیست بدانید که نسخه بتای 76 گوگل کروم تغییرات دیگری به جز حالت تاریک هم برای کاربران به ارمغان آورده. از جمله مهم‌ترین این تغییرات می‌توان به مسدودسازی فلش به طور پیش‌فرض اشاره کرد که از لحاظ امنیتی برای کاربر می‌تواند یک مزیت باشد.

در صورت مسدودسازی فلش وبسایت‌ها دیگر نمی‌توانند کاربران را هنگام استفاده از حالت Incognito (مرور مخفی وب) شناسایی کنند.

منبع : دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *