گوگل چطور تشخیص می‌دهد که شما افسرده اید؟

گوگل چطور تشخیص می‌دهد که شما افسرده اید؟

افسردگی یکی از مشکلات جوامع مدرن است که می‌تواند درمان شود. آمارها اما نشان می‌دهد که به عنوان نمونه در آمریکا تنها نیمی از افراد برای درمان افسردگی خود اقدام می‌کنند یا اصلا می‌دانند که افسرده هستند. گوگل تلاش کرده تا در این رابطه کمک کند.
خبرآنلاین: افسردگی یکی از مشکلات جوامع مدرن است که می‌تواند درمان شود. آمارها اما نشان می‌دهد که به عنوان نمونه در آمریکا تنها نیمی از افراد برای درمان افسردگی خود اقدام می‌کنند یا اصلا می‌دانند که افسرده هستند. گوگل تلاش کرده تا در این رابطه کمک کند.

بر اساس  گزارشی که در سال ۲۰۱۳  منتشر شد بیش از ۷۲ درصد مردم در اینترنت به دنبال اطلاعات بیشتری درباره بیماری خود می‌گردند. در سال گذشته یک درصد کل جستجوهای گوگل درباره علایم و بیماری‌های پزشکی بوده است.  به همین خاطر گوگل می‌تواند سهم مهمی در این رابطه داشته باشد.

برای همین  گوگل با کمک اتحادیه ملی بیماری‌های روانی پرسشنامه‌ای تهیه کرده که به کاربران در زمینه کمک کند.  این پرسشنامه در واقع یک غربال‌گری بالینی برای تشخیص افسردگی است تا به کاربران در این رابطه هشدار دهد.  این پرسشنامه به افرادی که در زمان جستجو  اینترنت در گوگل   در مورد احتمال افسردگی خودشان یا علایم افسردگی می‌گردند، ارائه می‌شود.

البته مشخص است که این پرسشنامه نمی‌تواند به طور دقیق مشخص کند که شما افسرده هستید یا نه. ولی اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران می‌گذارد تا به پزشک یا روانشناس خود  ارائه دهند و مهتر همه درباره احتمال افسردگی خود هوشیار باشند.

7 دیدگاه در “گوگل چطور تشخیص می‌دهد که شما افسرده اید؟

  1. من كه سرچ كردم اين فرم رو بهم پيشنهاد نداد يه كم بيشتر راهنمايى ميكنين؟ برام جالبه بدونم چه كارى انجام ميده

  2. با توجه به زندگی روتین امروز، این روش خیلی می تونه مفید باشه. ولی من سرچ کردم موردی پیدا نکردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *