گوگل برای افزایش امنیت پلی استور و مقابله با اپلیکیشن های مخرب ، با شرکت های امنیتی اتحاد دفاعی تشکیل می دهد

گوگل برای افزایش امنیت پلی استور و مقابله با اپلیکیشن های مخرب ، با شرکت های امنیتی اتحاد دفاعی تشکیل می دهد

گوگل همه ی تلاش خود را به کار می گیرد تا با اپلیکیشن های مخرب مقابله کند. در این مسیر، اتحادی را با شرکت های امنیتی شکل می دهد.
اپلیکیشن های مخرب
 

گوگل در سال ۲۰۱۷ برنامه ای به نام Google Play Protect راه اندازی کرد تا مانع از فعالیت اپلیکیشن های مخرب در پلی استور شود. برنامه ی مذکور، اپلیکیشن ها را به صورت روزانه اسکن می کند و در دوره های زمانی دیگر نیز به دنبال کدهای مخرب در داخل آن ها است.

اگر فعالیت مخربی در یک دستگاه اندرویدی دیده شود، سیستم یادگیری ماشین گوگل نمونه ای برای یادگیری خواهد داشت. با استفاده از همین نمونه، از توسعه ی بدافزارهای مشابه در دستگاه های بیشتر جلوگیری می شود.
اپلیکیشن های مخرب، پیچیدگی های زیادی دارند. اپلیکیشن مخرب لزوما برای ایجاد مقاصد خود نیاز به عملکردهای آن چنان خطرناک همچون ارسال داده به کشورهای خارجی ندارد. گوگل برای چنان اپلیکیشن هایی، دسته بندی های خاصی در Google Play Protect دارد و زودتر از دیگران، فعالیت آن ها را شناسایی می کند.
با وجود تمام برنامه ها و استراتژی های دفاعی، هیچ سیستمی را نمی توان بی نقص و عالی دانست. حتی منابع عظیم داده ای و یادگیری ماشین گوگل هم نقاط ضعفی دارند که اپلیکیشن های مخرب از آن ها استفاده می کنند.به همین دلیل، غول موتور جست وجو برنامه ای را به نام App Defense Alliance شروع کرد که طی آن، با بزرگان دنیای امنیت سایبری همچون ESET و Lookout و Zimperium همکاری می کند.
اتحاد دفاعی گوگل، سیستم های امنیتی را از هر چهار شرکت حاضر جمع آوری کرده و آن ها را در یک سیستم متحد گردآوری می کند. گوگل اعتقاد دارد اشخاص و سازمان ها گوناگون، رویکردهای متنوعی برای حل چالش ها دارند. به همین دلیل استفاده از منابع و راهکارهای شرکت های متنوع، پیشرفت سیستم امنیتی آن ها را با سرعت بیشتری رقم می زند.

منبع:تی نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *