گوشی منعطف هواوی جانشینی برای لپ‌تاپ

گوشی منعطف هواوی جانشینی برای لپ‌تاپ

گوشی منعطف هواوی رقیبی برای لپ‌تاپ ها خواهد بود. غول تکنولوژی چین امیدوار است که گوشی هوشمند قابل انعطافش بتواند لپ تاپ ها را بازنشسته کند.

ریچارد یو (Richard Yu)، مدیر ارشد اجرایی هواوی در مصاحبه ای که اخیرا با یکی از خبرگزاری‌ها داشته، به این نکته اشاره کرده است که گوشی منعطف هواوی جایگزینی برای لپ تاپ‌ها خواهد بود.

معرفی گوشی منعطف هواوی در سال ۲۰۱۹

چند هفته قبل بود که اعلام شد هواوی قصد دارد تا در رقابت با کمپانی سامسونگ، گوشی منعطف خود را روانه بازار کند. سامسونگ چند سالی است که روی ساخت یک گوشی هوشمند منعطف جدید با نام گلکسی F (یا شاید گلکسی X) کار می‌کند، اما این احتمال وجود دارد که هواوی چنین دستگاهی را زودتر از غول کره‌ای به نمایش بگذارد.

ریچارد یو برای معرفی قابلیت‌های گوشی منعطف هواوی با یک سوال صحبت های خود را آغاز کرد. “چرا شما هنوز از یک کامپیوتر استفاده می‌کنید؟” مدیر اجرایی هواوی در پاسخ به این سوال خودش می‌گوید:

احتمالا به این دلیل که نمایشگر گوشی‌های هوشمند برای شما خیلی کوچک هستند. ما می‌خواهیم آن را تغییر دهیم و این موضوعی است که با یک صفحه نمایش قابل انعطاف امکان‌پذیر خواهد بود.

ریچارد یو می‌گوید که هواوی مشغول کار بر روی یک گوشی هوشمند قابل انعطاف است و مشتریان برای دیدن چنین محصولی لازم نیست که یکسال دیگر نیز صبر کنند. او جزئیات دقیقی از رونمایی و عرضه این محصول جدید اعلام نکرد، اما بر اساس صحبت‌های او می‌توان پیش بینی کرد که گوشی منعطف هواوی از ویژگی‌های نسل پنجم ارتباطات (۵G) و هوش مصنوعی برخوردار باشد.

گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شد، حاکی از آن بود که هواوی در اواخر سال ۲۰۱۸ گوشی اندرویدی منعطف خود را به بازار عرضه می‌کند، اما صحبت‌های ریچارد یو نشان می‌دهد که این دستگاه در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی خواهد شد.

DJ Koh، مدیر بخش موبایل سامسونگ اعلام کرده بود که گوشی‌های منعطف رقیبی برای تبلت و یا لپ تاپ های امروزی نخواهند بود، اما به نظر می‌رسد که غول تکنولوژی چین، هواوی، نظر دیگری دارد.

هدف شرکت هواوی برای ساخت گوشی منعطفی که بتواند با لپ تاپ رقابت کند، ممکن است که بسیار بلندپروازانه به نظر برسد، اما گویا جاه طلبی های این شرکت تمامی ندارد. این سازنده چینی در دو کوارتر زمانی مختلف توانست که اپل را به عنوان دومین فروشنده بزرگ گوشی‌های تلفن همراه پشت سر بگذارد.

 

در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان درباره این موضوع صحبت کرد، اما یک چیز مشخص است. گوشی‌های هوشمند قابل انعطاف، آینده بازار موبایل جهان هستند و مطمئنا این سبک طراحی با توجه به فاکتورهایی که در خود دارد، پتانسیل لازم برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان زیادی را خواهد داشت.

4 دیدگاه در “گوشی منعطف هواوی جانشینی برای لپ‌تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *