پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن‌های موبایل در عصر تحریم

پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن‌های موبایل در عصر تحریم

 

صادرات در عصر تحریم

صادرات اپلیکیشن‌های موبایل در عصر تحریم عنوان تازه ایست که قرار است به آن بپردازیم. دروازه‌ی جدید واردات ارز به کشور در زمانی که محدودیت‌های مختلفی از طرف جامعه جهانی به واسطه‌ی مناسبات سیاسی و اقتصادی حاکم بر دنیا به ایران اعمال شده است. ایران به عنوان چهارمین صادرکننده نفت و دومین دارنده ذخایر گازی جهان، تنها ۰.۴ درصد از تجارت جهان را در اختیار دارد. از عمده دلایل این مساله حجم پایین صادرات غیرنفتی کشور است که تنها ۳۰% آمار را به خود اختصاص داده است. در این میان صنایع مختلف نیز به علت تحریم‌ها با محدودیت‌های زیادی برای افزایش سهم صادرات غیر نفتی مواجه شده اند. اما در این میان چاره چیست؟ چه بسترهایی وجود دارند که قابلیت بیشتری برای فعالیت صادراتی دارند؟ چه بسترهای تازه ای را می‌توان ایجاد کرد؟

 

چرا صادرات اپلیکیشن؟

با گسترش فناوری اطلاعات، اینترنت بستر گسترده ای را برای تبادلات فرامرزی ایجاد کرده است. امکان ارتباط بدون واسطه با بیش از ۷۰% مردم دنیا در کمترین زمان، شرایطی را به وجود آورده تا ارایه محصولات و خدمات به صورت آنلاین برگ برنده ای برای صاحبان کسب و کار باشد. از جمله محصولاتی که پتانسیل بالقوه بالایی برای فروش در بستر اینترنت دارند می‌توان به اپلیکیشن‌های موبایل اشاره کرد. امروزه با گسترش دانش و مهارت برنامه نویسی در کشور ما تولید اپلیکیشن رواج یافته است و شانه به شانه با کلاس جهانی پیش می‌رود. شناخت نیاز بازارهای جهانی، محلی و منطقه ای، هدفگذاری صحیح، طراحی محصول مناسب و ارائه‌ی هدفمند باعث می‌شود تا صادرات اپلیکیشن بتواند جایگاه خود را در صادرات غیر نفتی ایران پیدا کند و ارزآوری مناسبی را برای کشور و سرمایه گذاران ایجاد نماید.

 

عناوین و موضوعات پنل

پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن‌های موبایل در عصر تحریم قرار است به صورت همه جانبه الزامات و ظرفیت‌های صادرات اپلیکیشن را بررسی کرده و به ارائه راهکار بپردازد. سخنرانی‌هایی که در این پنل انجام می‌شود حول موضوعات و عناوین ذیل است.

پرسودترین بازارهای غیر نفتی برای صادرات کدامند؟

چرا اقتصاد دیجیتال راه برون رفت ایران از رکود اقتصادی است؟

بررسی راهکارهای کسب درآمد ارزی از اپلیکیشن های موبایل در دوران تحریم

مدیریت چالش های انتقال ارز با چند کلیک

 

سخنران ها ، زمان و مکان برگزاری

پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن‌های موبایل در عصر تحریم با حضور و سخنرانی چهره‌های شاخص ذیل در تاریخ ۲۵ مهرماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۰ الی ۱۳ در سالن همایش های رازی به انجام می‌رسد.

جناب آقای مهندس خسرو سلجوقی، مشاور وزیر ارتباطات و اطلاعات و مجری  سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک

جناب آقای دکتر حمیدرضا احمدیان، مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

جناب آقای دکتر سعید زرندی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام

جناب آقای امیرحسین اسدی، دبیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال

جناب آقای مهندس امیر سرکندی، دبیر پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن های موبایل در عصر تحریم و بنیان گذار مجموعه MTeam

 

 

پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن‌های موبایل در عصر تحریم

منبع مقاله: MTeam Health

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *