پخش مستقیم پادکست ها از نتایج جستجوی گوگل ممکن می شود

پخش مستقیم پادکست ها از نتایج جستجوی گوگل ممکن می شود

در طول سالیان گذشته گوگل همواره تلاش کرده که نتایج سرچ خود را بهبود بدهد و از این طریق کاربران را مجاب نماید که برای پیدا کردن پاسخ پرسش های ساده خود به آن پایبند بمانند. در همین راستا گوگل اعلام کرده که امکان جستجوی پادکست ها و گوش دادن به آنها مستقیما از درون صفحه نتایج جستجو را فراهم کرده است.

بیانیه خبری اخیر گوگل در رابطه با پادکست ها از دو جنبه مختلف قابل توجه است؛ شاخص ترین ویژگی برای کاربران امکان پخش اپیزودهای مختلف پادکست درون نتایج جستجو (خواه در مرورگر یا در گوشی) است. این ویژگی خصوصا در مواردی سودمند واقع می شود که کاربران صرفا خواستار شنیدن بخشی از یک اپیزود و تصمیم گیری در مورد شنیدن باقی آن باشند.

ویژگی مهم دیگر به خود نتایج جستجو باز می گردد. به طور مشخص نتایج براساس درک گوگل از محتوای پادکست ها نمایش داده می شوند و نه عنوان آنها یا توضیحات متنی ذکر شده به همراهشان. گوگل اعلام کرده به زودی دیگر حتی نیازی نیست که عبارت پادکست را در سرچ های خود عنوان کنید و خودش متوجه خواهد شد که باید پادکست ها را هم برایتان نمایش دهد.

 

البته لازم است اشاره کنیم که این قابلیت فعلا در گوگل پادکست موجود نیست (دست کم در نسخه تحت وب آن که چنین است) و فعلا برای دسترسی به این امکان میتوانید از گوگل سرچ کمک بگیرید.

گوگل در بیانیه خبری خود پیرامون این امکان تازه گفته است که تولید کنندگان پادکست میتوانند با استفاده از آن مخاطبان بیشتری را برای محتوای خود پیدا کنند و کاربران را به استفاده از اپ ها و وبسایت های خود ترغیب نمایند (خصوصا آنهایی که نیازمند خرید اشتراک هستند).

در مقابل، برخی معتقدند که این امکان تازه صدای ارائه کنندگان محتوا را در می آورد چراکه در این صورت گوگل با از میان بردن نیاز به وبسایت های ارائه دهنده پادکست، فرصت های درآمدزایی توسط آنها را از بین می برد.

منبع: digiato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *