نقش استانداری‌ ها در تکمیل شبکه ملی اطلاعات بررسی می‌شود

نقش استانداری‌ ها در تکمیل شبکه ملی اطلاعات بررسی می‌شود

پنجمین نشست میان دستگاهی با محوریت سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات توسط مرکز ملی فضایی مجازی و با حضور استانداری ها در وزارت کشور برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مدیران کل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری‌ ها تشکیل شده است، مسئولان مرکز ملی فضای مجازی به تشریح مصوبه‌ شورای‌ عالی فضای مجازی در خصوص الزامات تحقق شبکه ملی اطلاعات پرداختند.

جایگاه شبکه ملی اطلاعات در فضای مجازی کشور، حد و مرز شبکه ملی اطلاعات، نحوه‌ مدیریت آن، جایگاه خدمات پایه‌ شبکه همچون موتور جستجو و پیام‌ رسان‌ ها در شبکه از جمله محورهای این جلسه بود.

 در همین حال امکانات رقابتی قابل عرضه به ارائه دهندگان خدمات داخلی در بستر شبکه ملی اطلاعات و الزامات فرهنگی توسعه آن بخشی از موضوعاتی است که در این جلسه مطرح شده است.

اینترنت اشیا از دیگر موضوعات این جلسه بود. در این قسمت، با طرح چالش‌ های مدیریت اینترنت اشیا در ابعاد مختلف مالکیت، استانداردها، اتصالات، تنظیم مقررات و محرمانگی، الزامات مدیریتی بکارگیری آن در خدمات شهری مورد بحث و گفتگو صورت گرفت.

3 دیدگاه در “نقش استانداری‌ ها در تکمیل شبکه ملی اطلاعات بررسی می‌شود

  1. اینترنت اشیا از دیگر موضوعات این جلسه بود. در این قسمت، با طرح چالش‌ های مدیریت اینترنت اشیا در ابعاد مختلف مالکیت، استانداردها، اتصالات، تنظیم مقررات و محرمانگی، الزامات مدیریتی بکارگیری آن در خدمات شهری مورد بحث و گفتگو صورت گرفت.

    این روزها راجب اینترنت اشیا خیلی صحبت میشه و کما اینکه کمپانی سامسونگ هم برای این موضوع پیشگام هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *