نقاشک


توضیحات : این نرم افزار با هدف تجمیع نقاشی های دانش آموزی، کشف استعدادهای کودکان و ترغیب آنها به نقاشی کردن طراحی و پیاده سازی شده است. کودکان از دنیای ذهنی و تخیل خود در نقاشی کردن کمک می گیرند در نتیجه از طریق این نرم افزار خانواده ها می توانند شناخت بهتر و عمیق تری از کودکان و دنیای ذهنی آن ها به دست بیاورند. این امر از طریق همکاری روانشناسان کودک در زمینه تحلیل نقاشی میسر می شود.

استعدادیابی کودکان در زمینه نقاشی:
شروع اولیه بروز استعداد هر کودک در خانواده است. هر پدر و مادری دوست دارد فرزندی خلاق و خوش فکر پرورش دهد. پرورش خلاقیت کودکان در دنیای امروزی نقش مهمی در آینده آنها خواهد داشت زیرا انسانهای خلاق راه حل های جدیدی برای مشکلاتشان پیدا می کنند و در زندگی موفقترند. هر کودک ایرانی شایسته است به یک دانشمند ایرانی تبدیل شود.
نقاشی کشیدن از دیدگاه روانشناسان فواید زیادی برای کودکان دارد. از جمله می توان به تقویت هر دو نیمکره چپ و راست مغز به طور همزمان اشاره کرد. نیم کره چپ محل فعالیتهای تحلیلی و منطقی است و نیم کره راست محل فعالیت های خلاقانه و احساسی می باشد. نقاشی کردن به کودک اجازه تفکر خلاق، تصمیم گیری و حل مسئله در محیطی امن را می دهد.
برنامه تلفن همراه و سایت نقاشک با تشویق کودکان به نقاشی کردن و ایجاد رقابت بین آنها، از طریق به اشتراک گذاری نقاشی ها و همچنین امکان مشاهده آثار سایر همسالان، به کودک انگیزه کافی برای خلق تصاویر نو را می دهد که این امر فرصتهای زیادی را برای آموزش و یادگیری فراهم می آورد. یکی از ویژگی های برنامه نقاشک، طراحی آن به نحوی است که خود دانش آموز بدون نیاز به کمک گرفتن از والدین و یا با کمک آنها از طریق تلفن همراه می تواند از امکانات موجود در نقاشک استفاده کند.
انگیزه های استفاده از برنامه نقاشک :

   خلق تصاویر در زمینه های گوناگون با تعریف ایده ها و جشنواره های مختلف
به اشتراک گذاری آثار خلق شده توسط دانش آموزان از تمام نقاط کشور
ایجاد انگیزه برای نقاشی با دیدن نمونه کارهای همسالان

   ساخت نقاشک ها با موسیقی برای ارسال به اطرافیان و نمایش آنها به عنوان کار ارزشمند کودک
استفاده از نظرات معلمان نقاشی

تاریخ انتشار : February 24, 2016
نام کارفرما : دانشگاه صنعتی شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *