نصب ویندوز از طریق سرویس ابری مایکروسافت ممکن می شود

نصب ویندوز از طریق سرویس ابری مایکروسافت ممکن می شود

تا امروز برای نصب مجدد ویندوز دو راه بیشتر پیش پای کاربران نبود، یا باید از طریق فایل نصبی ذخیره شده در سیستم اقدام به نصب مجدد این سیستم عامل می کردند یا دست به دامن حافظه های خارجی از قبیل فلش مموری می شدند، حالا اما مایکروسافت یک روش جدید را هم معرفی کرده است.

این روش که در پیش نمایش اینسایدر ویندوز ‍۱۰ بیلد ۱۸۹۷۰ به نمایش درآمده، امکان نصب ویندوز از طریق سرویس ابری را فراهم می سازد. کاربر برای استفاده از این گزینه کافی است پس از باز کردن منوی Update & Security در بخش Recovery روی Reset this PC کلیک کرده و بسته به هدفش Keep My Files یا  Remove everything را انتخاب کند. در ادامه دو گزینه نمایش داده می شود که اولی Cloud download است و ویندوز را از طریق سرویس ابری نصب می کند.

 

به لطف این قابلیت که از مدت ها قبل در مک بوک هم ارائه شده، کاربر بدون در اختیار داشتن فایل نصبی در درایو داخلی یا خارجی هم امکان نصب ویندوز را دارد. البته با توجه به بتا بودن آن بهتر است تا زمان انتشار نسخه پایدار برای آزمایش این قابلیت صبر کنید.

مایکروسافت تاکید کرده که نصب ویندوز از این طریق تمام اپ های نصب شده را پاک خواهد کرد. علاوه بر این در صورتی که روی Remove everything کلیک کرده باشید تمامی داده‌هایتان را هم از دست خواهید داد.

نصب سیستم عامل از طریق راهکار ابری مایکروسافت نسخه ای را روی شما نصب می کند که بیلد و ادیشین آن با ویندوز فعلی سیستم یکسان است. این گزینه در پیش نمایش اینسایدر برای تمامی دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ در دسترس است و با قابلیت Recover from the cloud تفاوت دارد.

منبع: دیجاتو 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *