نشست خبری دبیر جشنواره‌وب‌سری و فیلم‌کوتاه کودک‌آنلاین برگزار شد

نشست خبری دبیر جشنواره‌وب‌سری و فیلم‌کوتاه کودک‌آنلاین برگزار شد

کودک‌آنلاین
کودک‌آنلاین

 

نشست خبری دبیر جشنواره‌وب‌سری و فیلم‌کوتاه کودک‌آنلاین برگزار شد

سیدجمال هادیان دبیر جشنواره فیلم‌کوتاه کودک آنلاین در این نشست ضمن اعلام این که  آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اساس دغدغه‌هایی که در زمینه ارتباط کودکان و نوجوانان با ابزار مدرن ارتباطی دارد، مبتکر تأسیس این جشنواره بوده است، گفت: همه ما اغلب از حضور کودکانمان در فضای مجازی ابراز نگرانی می‌کنیم و این یک نگرانی مشترک در همه دنیا است. کودکان ما الان از تولیدات خبری، رسانه‌ای و ویدیویی استفاده می‌کنند که با سبک زندگی ما ناهمگون است، در حالی که ایران اسلامی دارای عقبه فرهنگی قابل احترامی است.
حسین رحیمی نماینده رسانه و تلویزیون اینترنتی +M ضمن استقبال از موضوع و رویکرد جشنواره گفت: این رویه را به فال نیک می‌گیریم و علاقه خود را برای همکاری و انتشار تولیدات جشنواره اعلام می‌داریم. اما به عنوان اولین سوال همانطور که مستحضرید جشنواره‌ی دیگری درحوزه کودک و نوجوان با عنوان جشنواره سفیران سلامت دانش‌آموز درحال برگزاریست که در آن جشنواره بخشی از تولید محتوا درقالب عکس و فیلم توسط خود نوجوانان تولید می‌شود آیا در این جشنواره هم چنین سیاستهایی را شاهد هستیم یا خیر؟
دومین سوال بنده هم این هست که جایگاه مالکیت مادی و معنوی آثار ارائه شده چطور دیده شده و چه حمایت‌هایی صورت می‌گیرد؟

هادیان در پاسخ گفت؛ ما از هر صاحب ایده ، تولید کننده و صاحبان کسب و کارهای نو در این جشنواره استقبال می‌کنیم.
و اگر خود نوجوانان شرکت کنند بیشتر خوشحال می‌شویم.
اتفاقاً برای این دسته از شرکت کنندگان امکانات شتابدهی و منتورینگ دیده شده و تا تولید نهایی همراهشان خواهیم بود.
درخصوص سوال دوم هم راهکارهای آن دیده شده و کمیته مارکتینگ و حقوقی تشکیل شده و ضمن عقد قرارداد حقوق مادی و معنوی صاحبان آُثار و دست‌اندرکاران را حتماً درنظر می‌گیریم.

او ادامه داد: نهادهای متعددی متولی آماده‌سازی محتوا برای کودکان و نوجوانان هستند، اما هم‌راستایی برای شناخت استعدادها وجود ندارد و کار علمی در این زمینه کمتر صورت گرفته است.
هادیان گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم گرفته است در رویدادی استعدادها را شناسایی کند تا هرکس از هرکجای ایران، بتواند به ارائه ایده‌های خود بپردازد. این جشنواره چون از ایده همه استفاده می‌کند، جشنواره‌ای عدالت‌محور است. همچنین از نهادهای خصوصی حمایت می‌کند تا همه استعدادها فرصت ظهور و بروز داشته باشد تا برای کودکان محتوای جدید و جذاب تولید شود.
در همین راستا اکوسیستم دانش بنیان MTeam طرحی را جهت تسهیل برگزاری جشنواره ارائه کرده است که از سوی دبیرخانه جشنواره با استقبال خوبی مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *