"> مهمترین هدف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد فضای مجازی سالم است
مهمترین هدف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد فضای مجازی سالم است

مهمترین هدف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد فضای مجازی سالم است

رئیس مرکز فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این هدف مهم از طریق نشان دار کردن تمامی محتواها در فضای بازی صورت می گیرد به صورتیکه با اعطاء کد منحصربه فردی به نام “شامد” که مخفف شناسه ی الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال می باشد.

به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام ;دکتر سید مرتضی موسویان در کارگاه آموزشی فضای مجازی در سالن دادگستری ایلام داشت:هر محتوا در فضای مجازی قابلیت راستی آزمایی و اعتبار سنجی را خواهد داشت ، در وب سایت ها و وبلاگ ها لگوی هوشمند نشان شامددار بودن سایت یا وبلاگ است بصورتیکه با کلیک برروی لگو مشخصات دارنده ی محتوا، موضوع، محتوا و ردهی سنی مخاطب محتوا مشخص می گردد، از سوی دیگر چنانچه مخاطب مایل باشد می تواند در نظر سنجی از سایت مورد نظر شرکت کنند.

موسویان اظهار کرد: همچنین در صورت بروز شکایات و روئیت تخلف مخاطب می تواند مورد را برای مرکز فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ارسال نماید.

 رئیس مرکز فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:در خصوص صفحات در شبکه های اجتماعی و کانال ها در صورت شامددار بودن امکان اعتبار سنجی وراستی آزمایی و همچنین ارائه نظر و شکایت از سمت مخاطب وجود خواهد داشت،تا نیمه شهریور ماه جاری نرم افزارهای کاربردی موبایلی با همکاری اپسترها دارای نشان و شامد وابسته به آن خواهد بود.

وی، یادآور شد :تقاضای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از عموم مردم این است که محتوا در فضای مجازی بدون شامد را معتبر نداند و برای اطمینان خاطر از ضرر و زیان احتمالی تنها از محتواهای دارای شامد بهره گیری کنند.

  موسویان،خاطر نشان کرد:با این روش با نشاندار کردن محتوا و بسترهای دارای محتوا هدف رسیدن به فضای مجازی سالم ،مفید و ایمن که بعنوان طرح سما شناخته می شود حاصل خواهد شد.

 

منبع: برنا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *