منوهای اندروید هم از تبلیغات مایکروسافت در امان نیستند

منوهای اندروید هم از تبلیغات مایکروسافت در امان نیستند

اگر فقط یکی از اپلیکیشن‌های مایکروسافت را در اندروید نصب کرده‌اید، خودتان را آماده کنید که حتی در منوهای سیستم عامل هم با تبلیغات این شرکت مواجه شوید. گزارشات جدید کاربران اندروید حاکی از آن است که مایکروسافت تبلیغاتش را به منوهای Share و Open اندروید گسترش داده است.

اگر حتی یکی از محصولات مایکروسافت را روی اندروید نصب دارید، ممکن است هنگام به اشتراک‌گذاری یک فایل یا باز کردن فایل با اپلیکیشن‌های شخص ثالث شاهد تبلیغ سایر محصولات این شرکت (به شکل آیکن) در صفحه مربوطه باشید. در واقع مایکروسافت در دو منوی Share و Open با ظاهر کردن آیکن اپلیکیشن‌های بومی خود به شما پیشنهاد می‌کند که برای انجام کارها به محصولات این شرکت مراجعه کنید.

 

به گزارش وبسایت ورج، اگر یک بار از اپلیکیشن Your Phone Companion (ابزار ایجاد ارتباط میان ویندوز و دیوایس‌های اندرویدی) استفاده کنید شاهد ظهور تبلیغات مایکروسافت در منوهای Share و Open سیستم عامل خواهید بود. به عنوان مثال، هنگام اشتراک‌گذاری فایل ممکن است نصب اپلیکیشن OneDrive به شما پیشنهاد شود یا وقتی خواستار باز کردن یک فایل هستید، آیکن محصولات مایکروسافت آفیس را به شکل تبلیغات ببینید.

از شواهد و قرائن پیداست که این موضوع، موضوع جدیدی نیست چرا که وبسایت اندروید پلیس چندین ماه پیش از تبلیغات مایکروسافت در اکوسیستم گوگل خبر داده بود. با این حال به نظر می‌رسد که سال گذشته، این موضوع به اندازه امروز فراگیر نبوده است.

مسلما این تبلیغات کوچک خیلی برای کاربران آزاردهنده نخواهند بود. اما نکته نگران‌کننده اینجاست که ممکن است همین رویه، به شیوه تبلیغاتی رایجی برای سایر توسعه‌دهندگان تبدیل شود و تا چشم بر هم بزنیم تمام منوهای اندروید از تبلیغات اپلیکیشن‌ها لبریز شده باشند.

اما خوشبختانه تا این لحظه تبلیغات مشابهی در سایر سیستم‌های عامل دیده نشده، ضمن این که اندروید پلیس اعلام کرده که آخرین نسخه سیستم عامل (اندروید Q) ظاهرا تمهیداتی اندیشیده که از نمایش چنین تبلیغاتی جلوگیری به عمل می‌آورند.

منبع : دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *