مرورگر کروم سایت های پرسروصدا را ساکت می کند

مرورگر کروم سایت های پرسروصدا را ساکت می کند

امروزه بسیاری از وب سایت ها حاوی ویدئوهایی هستند که به طور خودکار پخش شده و سروصدای آنها ممکن است باعث آزار مخاطب شود. طراحان مرورگر کروم با درک این مشکل، نسخه جدید این مرورگر را به گونه ای طراحی کرده اند که ساکت کردن کامل هر وب سایتی را ممکن می کند.

امروزه بسیاری از وب سایت ها حاوی ویدئوهایی هستند که به طور خودکار پخش شده و سروصدای آنها ممکن است باعث آزار مخاطب شود.
 
 با کلیلک روی یک گزینه؛مرورگر کروم سایت های پرسروصدا را ساکت می کند

طراحان مرورگر کروم با درک این مشکل، نسخه جدید این مرورگر را به گونه ای طراحی کرده اند که ساکت کردن کامل هر وب سایتی را ممکن می کند. تنظیمات اجرا شده به این شیوه به طور دائمی بر هر سایتی قابل اعمال خواهد بود.

کروم از چندسال قبل علامت زدن سایت های پرسروصدا و آزاردهنده و ارسال اطلاعات مربوط به آنها را برای گوگل ممکن کرده بود و حالا این قابلیت را به طور آزمایشی توسعه داده و در حال تست آن در نسخه Canary است.

برای فعال کردن این قابلیت تنها کافیست بر روی گزینه مربوط به بخش امنیت یا security کلیک کنید که در گوشه سمت چپ آدرس وب سایت قرار دارد و سپس گزینه ساکت کردن وب سایت را از فهرست جزییات و مجوزها انتخاب کنید. کاربران در صورت تمایل می توانند این تنظیمات را تغییر دهند.

انتظار می رود با ارائه خدمات مشابه در دیگر مرورگرها، طراحان وب سایت ها از گنجاندن ویدئوهای پرسروصدا که به طور خودکار پخش می شوند خودداری کنند.

 

منبع: برترین ها

2 دیدگاه در “مرورگر کروم سایت های پرسروصدا را ساکت می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *