مایکروسافت عضو بنیاد لینوکس شد!

مایکروسافت عضو بنیاد لینوکس شد!

ظاهرا مایکروسافت نباید میانه‌ای با لینوکس داشته باشد. اما در عمل این طور نیست و مطابق خبری که امروز منتشر شده است، در جریان همایش توسعه‌دهندگان موسوم به Connect(); در نیویورک، مایکروسافت رسما اعلام کرده است به بنیاد لینوکس پیوسته است، آن هم به صورت یک عضو در سطح به اصطلاح Platinum. در چنین سطح عضویتی مایکروسافت ملزم است که سالانه ۵۰۰ هزار دلار به بنیاد کمک کند.

این خبر توسط رئیس بخش آزور مایرکوسافت -جان گراسمن- اعلام شده است.

بنیاد لینوکس یک گروه فناوری غیرانتفاعی است که روی توسعه فناوری‌های کد باز و به‌کارگیری تجاری آنها کار می‌کند و خاطرنشان می‌کنیم که فعالیت‌هایش تنها منحصر به سیستم عامل لینوکس نیست. این بنیاد، ابزار‌ها، آموش‌ها و رویدادهای مرتبط با پروژه‌ها را مدیریت می‌‌کند.

به علاوه مایکروسافت، پیش از این هم در پروژه‌هایی با بنیاد لینوکس همکاری کرده است، مثل Node.js Foundation, OpenDaylight, Open Container Initiative, R Consortium, و Open API.

راهبرد جدید مایکروسافت، این است که به جامعه کدباز نزدیک شود، از این طریق مشتری‌های این شرکت با افزایش خلاقیت و میزان همکاری سود خواهند برد.

اما جالب است بدانید که شرکت‌های دیگری هم عضو ویژه لینوکس شده‌اند، شرکت‌هایی مثل سامسونگ، اوراکل، اینتل، هوواوی، IBM و کوالکام.
منبع: سایت یک پزشک – علیرضا مجیدی

دانلود پی دی اف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *