قابلیت Screen Time آی او اس حتی تیم کوک را هم شوکه کرده است

قابلیت Screen Time آی او اس حتی تیم کوک را هم شوکه کرده است

اگر پیگیر اخبار iOS 12 بوده‌اید، حتما با Screen Time آشنا هستید. این قابلیت که کمک می‌کند زمان سپری شده پای آیفون و آیپد و اپلیکیشن‌ها را بسنجید، قرار است پاییز امسال با آپدیت سیستم عامل به دست کاربران برسد.

اما از همین حالا هم می‌توان با دانلود نسخه بتای توسعه‌دهندگان iOS 12 به این خصوصیت دسترسی داشت. همین موضوع عده‌ای از کاربران مشتاق را وا داشته که Screen Time را با دانلود نسخه بتا شخصا مورد بررسی قرار بدهند و بازخوردهایی که تا امروز از این افراد بدست آمده بسیار جالب توجه بوده است.

screen time شرکت تولید نرم افزار موبایل

 

بسیاری از کاربران اعتراف کرده‌اند که از دیدن آمار و ارقام Screen Time به شدت شوکه شده‌اند. به عنوان مثال نویسنده بیزنس اینسایدر می‌گوید که مطابق آمار اپلیکیشن، روزی به طور متوسط ۲۴۸ بار آیفون را بر می‌داشته و بیش از ۵ ساعت مشغول وقت گذراندن پای گوشی بوده، و همین باعث شده که از شدت اعتیادش به موبایل شوکه شود.

 

با این وجود، او در این موضوع تنها نبوده است. حتی تیم کوک، مدیر عامل اپل پس از کار با Screen Time اعلام کرده که از دیدن آمار و ارقام خودش جا خورده است. کوک در مصاحبه با سی ان ان گفته:

«من از آن [Screen Time] استفاده می‌کردم و تصور می‌کردم که در استفاده از موبایل به خوبی خویشتن دار هستم. اما اشتباه می‌کردم. وقتی که اطلاعات را دریافت کردم، فهمیدم بیشتر از آنکه باید پای موبایل زمان می‌گذارم.»

کوک در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید که از دیدن آمار تعداد دفعاتی که گوشی را بر می‌داشته و در دست می‌گرفته هم غافلگیر شده و تصور نمی‌کرده که تعداد نوتیفیکیشن‌های دریافتی‌اش اینقدر زیاد باشند. با این وجود، مدیر عامل اپل اعتقاد دارد که Screen Time با ارائه این آمار به کاربران ضرری برای کسب و کار اپل به همراه نخواهد داشت.

کوک می‌گوید ما دوست داریم مردم از کار با دیوایس‌های ما راضی باشند و با آن احساس قدرت کنند. با این وجود هرگز نمی‌خواهیم که زمان زیادی را پای آن‌ها بگذارند. برای همین چنین قابلیتی را در نسخه جدید آی او اس ارائه دادیم.

نظر شما چیست؟ آیا Screen Time را قابلیت مفیدی در کاهش اعتیاد و کنترل استفاده از گوشی می‌بینید؟

منبع : DIGIATO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *