قابلیت جدید مایکروسافت بینگ جستجو با دوربین گوشی را ممکن می‌کند

قابلیت جدید مایکروسافت بینگ جستجو با دوربین گوشی را ممکن می‌کند

در ماه گذشته مایکروسافت از افزودن قابلیت «جستجوی بصری» (Visual Search) به لانچر اندروید خبر داد. در حالی که ردموندی‌ها تاریخ دقیقی برای اعمال این تغییرات مشخص نکردند اما ساعاتی پیش بالاخره Visual Search به نسخه‌های اندروید و iOS اپلیکیشن بینگ، لانچر مایکروسافت و ورژن اندروید مرورگر اج اضافه شد.

این ویژگی فعلا تنها برای کاربران ایالت متحده فعال بوده و مایکروسافت هنوزحرفی از دیگر منطقه‌ها به میان نیاورده است. جستجوی بصری از دوربین گوشی استفاده می‌کند و با استفاده از عکس‌هایی که کاربر می‌گیرد اطلاعات و لینک‌هایی به او می‌دهد. فرض کنید یک جفت کفش دیده‌اید و نه تنها اطلاعاتی از آن ندارید بلکه نمی‌دانید از کجا این پوشیدنی را بخرید.

Visual Search

 

به کمک قابلیت جدید بینگ، حالا کافیست گوشی را از جیب دربیاورید، از کفش عکس بگیرید و آن را در بینگ آپلود کنید تا تمام اطلاعات مورد نیاز از کفش را به دست بیاورید. مایکروسافت با این قابلیت می‌خواهد تا کاربران بینگ راحت‌تر جستجو کنند، به خرید بروند و به کمک عکس‌هایی که می‌گیرند جهان پیرامون خود را بهتر بشناسند.

قابلیت جستجوی بصری بینگ تا حدودی یادآور عملکرد سرویس لنز گوگل است. با لنز می‌توانید دوربین گوشی را سمت هر چیزی که خواستید بگیرید و بدون وقفه، برنامه بلافاصله توضیحاتی از آن می‌دهد. گوگل دو هفته پیش اپلیکیشن مستقل گوگل لنز را پلی‌استور منتشر کرد.

منبع : DIGIATO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *