فقط یک روز تا خداحافظی با یاهو مسنجر باقی مانده است

فقط یک روز تا خداحافظی با یاهو مسنجر باقی مانده است

مطابق اعلام قبلی، یاهو مسنجر قرار است که فردا و بعد از بیست سال خدمت‌رسانی بازنشسته شده و به کار خود خاتمه بدهد. بنابراین از تاریخ ۲۶ تیر ماه به بعد دیگر نمی‌توانید به چت‌هایتان در این پیام‌رسان خاطره‌انگیز دسترسی داشته یا در حساب کاربری‌تان ورود کنید.

با این حساب تا فرصت باقیست، شاید بد نباشد که از چت‌های قدیمی‌تان در این پیام‌رسان نسخه پشتیبان بگیرید. یاهو برای این منظور ابزاری طراحی کرده که می‌توانید با ورود به این لینک به آن دسترسی داشته باشید.

خداحافظی با این پیام‌رسان همانقدر که برای کاربران ناراحت‌کننده است، برای پرسنل یاهو هم کار سخت و دشواری است. تیم یاهو مسنجر با انتشار بیانیه‌ای علت توقف پشتیبانی خود از این برنامه چت قدیمی و پرطرفدار را توضیح داده است:

«ما میدانیم که طرفداران وفاداری در سراسر دنیا داریم که هنوز از یاهو مسنجر برای صحبت با دوستان‌شان استفاده می‌کنند چرا که این سرویس جز اولین سرویس‌ها و اپلیکیشن‌هایی به شمار می‌رود که به چت و گپ دوستانه یا کاری اختصاص دارند. با این حال از آنجایی که چشم انداز ارتباطات گروهی در حال تغییر است، ما تصمیم گرفته‌ایم که ابزار ارتباطی جدیدی بسازیم تا بتواند تمامی خواسته‌‌های کاربران را به راحتی فراهم آورد.»

 

در همین راستا یاهو چندی پیش پیام‌رسان Squirrel را به عنوان جایگزین مسنجر معرفی کرد که البته هنوز شاهد فراگیر شدن آن در میان کاربران نبوده‌ایم. اما باید ببینیم که آیا در آینده و با اعمال تغییرات بیشتر، پیام‌رسان جدید شانسی برای جایگزین شدن با یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های تاریخ خواهد داشت یا خیر.

در انتها بد نیست بدانید که با وجود بسته شدن یاهو مسنجر، همچنان می‌توانید از آیدی یاهوی خود در سرویس‌های دیگر این شرکت نظیر ایمیل و Fantasy استفاده نمایید.

منبع: DIGIATO

14 دیدگاه در “فقط یک روز تا خداحافظی با یاهو مسنجر باقی مانده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *