راهنمای اجرای انواع فرمت ها در گوشی های اندروید

راهنمای اجرای انواع فرمت ها در گوشی های اندروید

 

اپ های متنوع و فراوانی برای باز کردن انواع فرمت فایل ها وجود دارند و به لطف این انبوه اپ ها می توانیم با خیال راحت تقریبا از اکثر کارهایی که برایشان نیاز به مراجعه به کامپیوتر یا لپ تاپ داشتیم دیگر آسوده باشیم و تنها با در دست داشتن یک گوشی هوشمند از هر دستگاه دیگری بی نیاز باشیم.

 

خیلی خوب میدانیم که اکنون یکه تاز تمام عیار تمامی سیستم عامل ها و ابزار های هوشمندی که در اختیار کاربران سرتاسر دنیاست، اندروید نام دارد. این سیستم عامل بسیار قدرتمند بوده و با کاربرد های فراوانی که به لطف متن باز بودن در اختیار دارد توانسته رضایت را در سطح قابل قبولی برای کاربران فراهم کند. پیش از بار ها در ام تیم برایتان راجع به ترفند ها و ابزار های متنوع در اندروید نوشته ایم از این قسمت می توانید به مجموعه کامل مطالب آموزشی نت نوشت دست پیدا کنید. در این مطلب راهنمای اجرای انواع فرمت ها در اندروید را به شما ارائه خواهیم داد.

اپ های متنوع و فراوانی برای اجرای انواع فرمت ها در اندروید وجود دارند و به لطف این انبوه اپ ها می توانیم با خیال راحت تقریبا از اکثر کارهایی که برایشان نیاز به مراجعه به کامپیوتر یا لپ تاپ داشتیم دیگر آسوده باشیم و تنها با در دست داشتن یک گوشی هوشمند از هر دستگاه دیگری بی نیاز باشیم.

راهنمای اجرای انواع فرمت ها در اندروید

تقریبا تمامی فرمت های مختلف فایل را می توانید در سیستم عامل اندروید باز کنید، با نت نوشت همراه باشید تا در ادامه ابزار های کاربردی و بدردبخور برای اجرای انواع فرمت ها در اندروید را برایتان معرفی کنیم:

باز کردن فایل های OFFICE در اندروید

از راه حل های پیش پا افتاده برای باز کردن فایل های آفیس در اندروید اپ هایی مثل Google Drive و Microsoft Office هستند. این اپ ها تنها جهت مشاهده یا  “view” فایل های آفیس کاربرد دارند و برای ویرایش و دستکاری هر یک از فایل های ورد، اکسل، پاورپوینت و … باید از برنامه های Docs (Google), Sheets (Google), Slides (Google), Word, Excel و PowerPoint استفاده کنید. اما ما پیشنهاد بهتری داریم، WPS Office یک برنامه تمام عیار است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته و می توانید انواع مختلف فایل های ابزار های آفیس را باز کرده و ویرایش کنید.

 

باز کردن فایل های EPUB و سایر EBOOK ها در اندروید

این روز ها اصلا نیازی نیست که برای باز کردن فایل های ایبوک ها رایج حتما یک eBook داشته باشید، به آسانی می توانید با نصب اپ های در این زمینه هر نوع ایبوک را در اندرویدتان اجرا کنید. توصیه ما نصب برنامه ای مثل Moon+ Reader است، با نصب این اپ می توانید فایل های epub, pdf, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip و OPDS را به آسانی باز کنید.

 

برترین اپ برای ویرایش، مدیریت و مرتب سازی تصاویر در اندروید

اکثر دستگاه های اندرویدی به صورت پیش فرض اپ Google Photos را به صورت پیش فرض برای مدیریت تصاویر در اختیار کاربران قرار می دهند یا از گالری های مشابه این اپ بهره می برند، اما ما در نت نوشت برای حرفه ای ها اپ RawDroid Pro را پیشنهاد می کنیم. این اپ به صورت خریدنی در گوگل پلی قرار دارد و قیمت آن حدود ۵ دلار است. از ویژگی های این اپ می توان به طیف وسیع فرمت های تصویری قابل اجرا اشاره کرد:

.۳fr (Hasselblad), .arw .srf .sr2 (Sony), .bay (Casio), .crw, .cr2 (Canon), .cap, .iiq, .eip (Phase_One), .dcs, .dcr, .drf, .k25, .kdc (Kodak), .dng (Adobe), .erf (Epson), .fff (Imacon), .mef (Mamiya), .mos (Leaf), .mrw (Minolta), .nef, .nrw (Nikon), .orf (Olympus), .pef, .ptx (Pentax), .raf (Fuji), .raw, .rw2 (Panasonic), .raw, .rwl, .dng (Leica), .srw (Samsung) und .x3f (Sigma).

 

برترین اپ برای باز کردن انواع و اقسام ویدیو در اندروید

این گزینه به لطف انبوه برنامه ها و کدک های متن باز بسیار مرسوم بوده و پیشنهاد نت نوشت برای نصب برنامه ای تمام عیار برای باز کردن و مدیریت انواع فرمت ویدیو های کنونی اپ MX Player می باشد.

 

به آسانی با نصب اپ هایی مثل MX Player  و یا MoboPlayer می توانید از بابت باز شدن تمامی ویدیو های موجود خاطر جمع باشید. اجرای انواع زیر نویش ها، مخصوصا فارسی و اجرای فایل صوتی دوبله های مختلف روی ویدیو ها و تهیه پلی لییست از جمله کارهای متداولی است که با نصب این برنامه های رایگان قادر به انجام آنها خواهید بود.

دانلود کنید: MX Player / MoboPlayer

 

برترین اپ برای باز کردن فایل های صوتی در اندروید

به لطف گوگل اپ پی شفرض اندروید توانایی اجرای فایل های MP3 را به آسانی دارد، البته این برنامه می تواند فایل های صوتی مختلف با فرمت هایی چون  MP4, 3GP, M4A, OTA, MKV و TS audio را به آسانی اجرا کند.

اما اگر شما خیلی حرفه ای هستید و طیف وسیع تری از فرمت های صوتی را برای اجرا نیاز دارید، باید بدانید که اپ PowerAmp  فرمت های MP4; M4A; ALAC; OGG; WMA; FLAC; WAV; APE; WV; و TTA را پشتیبانی می کند. نسخه آزمایشی این اپ بدون شک رضایت شما را جلب خواهد کرد و در نهایت برای استفاده از این اپ به عنوان کامل ترین اجرا کننده فایل های صوتی چند دلاری خرج خواهید کرد.

اگر خیلی موزیک دوست هستید اپ MortPlayer Music هم گزینه مناسبی است و توانایی اجرای فرمت های FLAC and WMA را بر حسب سخت افزار های متفاوت داراست.

منبع: شهر خبر

یک دیدگاه در “راهنمای اجرای انواع فرمت ها در گوشی های اندروید

  1. برترین اپ برای باز کردن انواع و اقسام ویدیو در اندروید

    (این گزینه به لطف انبوه برنامه ها و کدک های متن باز بسیار مرسوم بوده و پیشنهاد نت نوشت برای نصب برنامه ای تمام عیار برای باز کردن و مدیریت انواع فرمت ویدیو های کنونی اپ MX Player می باشد)
    لاین نرم افزار همه فرمت ها رو باز میکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *