عینک واقعیت افزوده اپل احتمالا دست‌کم تا سال ۲۰۲۲ عرضه نمی‌شود

عینک واقعیت افزوده اپل احتمالا دست‌کم تا سال ۲۰۲۲ عرضه نمی‌شود

یکی از تحلیلگران شناخته‌شده‌ی بازار به‌تازگی مدعی شده است که اپل قصد ندارد تا حداقل سال ۲۰۲۲ عینک واقعیت افزوده‌ اختصاصی خود را روانه‌ی بازار کند.

مینگ‌چی کوئو یکی از تحلیلگران نام‌آشنا است که به‌صورت ویژه روی شرکت اپل تمرکز دارد و هر چند‌ وقت یک‌بار یادداشتی تحلیلی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد. کوئو در جدیدترین یادداشت خود مدعی شده است که در سریع‌ترین حالت ممکن اپل تا سال ۲۰۲۲ در حوزه‌ی واقعیت افزوده ورود نخواهد کرد. 

خبرگزاری سی‌نت در سال ۲۰۱۸ به‌نقل از منابعی آگاه اعلام کرد اپل قصد دارد در تاریخی نامشخص در سال ۲۰۲۰ به‌صورت رسمی از برنامه‌های خود برای معرفی و عرضه‌ی یک هدست واقعیت افزوده و واقعیت مجازی پرده‌برداری کند. بااین‌حال دنیاگیری ناگهانی ویروس کرونا برنامه‌ی تمام شرکت‌ها را به‌هم ریخت. کروناویروس باعث شد دولت‌ها قوانینی سرسختانه برای قرنطینه‌ی مردم وضع کنند که درنتیجه‌ی آن شرکت‌ها و کارخانه‌ها تعطیل شدند.

تعطیلی کارخانه‌ها به زنجیره‌ی تأمین محصولات اپل هم سرایت کرد. شیوع ویروس کرونا در چین باعث شد روند تولید محصولات شرکت‌های بزرگ و شناخته‌شده‌ای نظیر اپل و سامسونگ با مشکلات جدی مواجه شود. مشکلات ایجاد‌شده برای زنجیره‌ی تأمین به‌حدی هستند که طبق ادعای برخی منابع اپل مجبور می‌شود عرضه‌ی نسل جدید گوشی‌های هوشمند خود را تا حدی به‌تأخیر بیندازد. 

گفته می‌شود هدست موردانتظار اپل مجهزبه فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است. واقعیت افزوده می‌تواند تصاویر غیرواقعی تولیدشده با رایانه را به دنیای واقعی بیاورد. ازطرفی واقعیت مجازی را داریم که باعث می‌شود کاربر حس کند به‌درون دنیایی مجازی منتقل شده است. ورود جدی اپل به حوزه‌ی هدست‌های واقعیت افزوده می‌تواند شدت رقابت این شرکت را با رقبایی نظیر مایکروسافت و فیسبوک بیشتر کند. مایکروسافت و فیسبوک به‌ترتیب محصولات خانواده‌ی هولولنز و آکیلوس را در حوزه‌ی واقعیت مجازی دارند که جزو بهترین‌های بازار به‌حساب می‌آیند.

اپل طی چند وقت اخیر ازطریق اقداماتش نشان داده است اهمیتی ویژه برای حوزه‌ی واقعیت افزوده قائل است. اهالی کوپرتینو در همین راستا به‌تازگی استارتاپ نکست VR را در حوزه‌ی واقعیت مجازی تصاحب کرده‌اند. گفته می‌شود این استارتاپ توانسته نوعی فناوری خاص به‌منظور ضبط رویدادهای زنده نظیر کنسرت یا مسابقات ورزشی و انتقال آن‌ها به‌درون فضای واقعیت مجازی طراحی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *