عدم دسترسی اپلیکیشن ها به لوکیشن ثابت در iOS 11

عدم دسترسی اپلیکیشن ها به لوکیشن ثابت در iOS 11

در آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری آیفون،iOS 11 قابلیت دسترسی به لوکیشن ثابت در iOS 11 کاربران، توسط اپلیکیشن هایی شبیه به اوبر، غیرفعال شده و کاربران می‌توانند در صورت نیاز این گزینه را فعال کنند.

نسخه نهایی به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید اپل،iOS 11 امسال عرضه می‌شود و در حال حاضر نسخه بتا این به‌روزرسانی در دسترس است. یکی از قابلیت‌هایی که در به‌روزرسانی iOS 11 اضافه‌شده است، دسترسی به لوکیشن ثابت است.

اپلیکیشن هایی در گوشی هوشمند وجود دارند که بااتصال و عضو شدن در آن‌ها، لوکیشن ثابت شما به‌صورت ناخواسته، در آن‌ها ثبت می‌شود. ازجمله این اپلیکیشن ها می‌توان به سرویس درخواست آنلاین تاکسی، اوبر اشاره کرد. سرویس‌های تاکسی آنلاین ایرانی مانند اسنپ و کارپینو هم‌چنین قابلیتی دارند و با عضو شدن در این اپلیکیشن ها، لوکیشن ثابت شما به‌صورت خودکار در اپلیکیشن ثبت می‌شود.

اپل قصد دارد که این دسترسی خودکار به لوکیشن ثابت را غیرفعال کند و با اضافه کردن گزینه‌ای در به‌روزرسانی iOS 11، به کاربر این امکان را بدهد اپلیکیشن های دلخواه خود را انتخاب کند تا فقط این اپلیکیشن ها قابلیت دسترسی به لوکیشن ثابت در iOS 11 را داشته باشند.

در حال حاضر این قابلیت در نسخه بتا iOS 11 وجود دارد و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. برای دسترسی به این گزینه کافی است مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Privacy > Location Services

نیازی نیست تا این گزینه را برای تمام اپلیکیشن ها فعال کنید، تنها اپلیکیشن هایی که به لوکیشن شما دسترسی خواهند داشت.

البته اپل همیشه قبل از عرضه نسخه نهایی به‌روزرسانی‌ها در قابلیت‌های جدید تغییراتی ایجاد می‌کند. ممکن است این قابلیت هم در نسخه نهایی بهتر شود.

 

منبع click.ir

یک دیدگاه در “عدم دسترسی اپلیکیشن ها به لوکیشن ثابت در iOS 11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *