شکایت از گوگل به خاطر حذف اپلیکیشن از گوگل‌پلی

شکایت از گوگل به خاطر حذف اپلیکیشن از گوگل‌پلی

استارت‌آپ Gab به‌تازگی گوگل را به اقدامات ضد رقابتی و حذف اپلیکیشن این شرکت از گوگل پلی متهم کرده است. این استارت‌آپ که سال گذشته توسط مدیرعامل سابق یکی از شرکت‌های تبلیغاتی معروف تاسیس شد، در این مدت کوتاه توانسته بود به عنوان یک شبکه اجتماعی جایگزین و مناسب توجه و محبوبیت بسیار زیادی را کسب کند. اپلیکیشن Gab به‌عنوان برنامه‌ رایگان مکالمه و چت توانسته بود کاربران بسیاری از برنامه‌ها از جمله Alt-night را به سمت خود جذب کند.

آکوست امسال این استارت‌آپ اعلام کرد که گوگل نسخه اندروید اپلیکیشن این شرکت را از روی گوگل پلی حذف کرده است. گوگل دلیل این اقدام را «بر هم زدن قوانین مبارزه با محتوای غیراخلاقی » اعلام کرده است.

سخنگوی گوگل در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد: «اپلیکیشن‌ها برای باقی ماندن در پلی استور گوگل بایستی تدابیر لازم برای جلوگیری و برخورد با محتویاتی که کاربران را به خشونت دعوت می‌کند و یا تنفر افراد علیه گروه‌های اقلیت جامعه را برمی‌انگیزد را از خود نشان دهند.»

حال وکلای استارت‌آپ Gab معتقدند که گوگل با حذف اپلیکیشن آنها قوانین رقابتی را به‌طور کامل نقض کرده است. البته سخنگوی گوگل معتقد است که ادعای این شرکت کاملا بی پایه و اساس است و گوگل با اطمینان کامل از خود در مقابل این شکایت دفاع خواهد کرد چراکه این قانون از مدت‌ها پیش در گوگل اجرا شده و در اساس‌نامه گوگل پلی هم به‌طور کامل به‌آن اشاره شده است. اپلیکیشن Gab آگوست امسال و پس از اخراج مهندس گوگل که بیانیه‌ای جنجالی و ضد جنسیتی را در این شرکت منتشر کرده بود، از پلی استور حذف شد. لازم به‌ذکر است که اپل هم سال 2016 از ورود این اپلیکیشن به اپ‌استور خودداری کرده بود.

حال باید دید نتیجه دادگاه این دو شرکت به‌کجا خواهد رسید. آیا گوگل متهم می‌شود؟

 

منبع: آی تی ایران

2 دیدگاه در “شکایت از گوگل به خاطر حذف اپلیکیشن از گوگل‌پلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *