ستاری: چشم‌انداز صادرات حوزه فناوری یک میلیارد دلار است

ستاری: چشم‌انداز صادرات حوزه فناوری یک میلیارد دلار است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: چشم‌انداز صادرات کشور در حوزه فناوری، با توجه به تمرکز برنامه‌ها بر رویکرد توسعه صادرات، افزایش تا میزان یک میلیارد دلار است.

سورنا ستاری در سفر به شاهرود با حضور در پارک علم و فناوری استان سمنان، در جمع خبرنگاران افزود: یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه مجموعه هایی است که توسط بخش خصوصی در خارج از کشور فعالیت می کنند و محلی برای انتقال فناوری های تولیدی ایران به خارج از کشور به ویژه کشورهای همسایه است.

وی با بیان اینکه ایران در بسیاری از حوزه های علمی همچون زیست فناوری، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و هوافضا رتبه نخست خاورمیانه را داراست، ابراز کرد: نمونه این موارد را می توان در حوزه کرونا مشاهده کرد که شرکت های دانش بنیان داخلی توانستند کیت های تشخیص و دستگاه های مرتبط را در داخل کشور تولید کنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین به سفر خود به استان سمنان نیز اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری این استان به نسبت ۲ سال قبل پیشرفت قابل توجهی داشته است اما هنوز با استانداردهای مورد نیاز فاصله دارد.

ستاری یادآور شد: استان سمنان با دارا بودن شرکت های خوب به خصوص در حوزه های معدنی ظرفیت بسیاری برای پیشرفت دارد و امید است در این سفر در زمینه زیرساخت های پارک و دیگر حوزه ها تصمیم گیری های خوبی گرفته شود.

معاون رییس جمهوری همچنین از دستاوردهای چند شرکت دانش بنیان شاهرود بازدید کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز گام اول ساختمان کارگاهی رویش فناوری و مراکز رشد شماره ۲ و نوآوری آب، انرژی و کشاورزی را در شاهرود افتتاح کرد.

وی در ادامه بعد از بازدید از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ماشین آلات و همچنین محل پیشنهادی پردیس فناوری و نوآوری (کارخانه نوآوری) ، مرکز نوآوری‌ها و فناوری‌های زمین‌شناسی، معدن و صنایع معدنی را افتتاح و با حضور در شهرک صنعتی شاهرود از خط تولید شرکت دانش‌بنیان ریخته‌گری دقیق پارس و شرکت دانش‌بنیان شتابدهی نوآوری و تجاری‌سازی فناوری‌های انرژی بازدید می‌کند.

معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان به شهرستان دامغان می‌رود و  با حضور در دانشگاه دامغان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان،  آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی FE-SEM  را افتتاح می‌کند.

معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهوری عصر امروز در شهرستان سمنان علاوه بر افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، مرکز رشد پورسینا پارک علم و فناوری استان سمنان را نیز بهره برداری می‌کند و در نشست شورای اداری استان در استانداری نیز حضور می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *