زنان ۲۴ درصد از نیروی کار حوزه امنیت سایبری را به خود اختصاص داده‌اند

زنان ۲۴ درصد از نیروی کار حوزه امنیت سایبری را به خود اختصاص داده‌اند

Forrester برآورد کرده است که تا سال 2020 حدود 1.2 میلیون شغل در حوزه امنیت سایبری برای اشتغال وجود خواهد داشت، و البته. با توجه به پیچیده‌تر شدن تهدیدات امنیتی، تقاضا در این حوزه همچنان رشد خواهد یافت.
بنا بر یک گزارش «مطالعه نیروی کار امنیت سایبری (ISC(2»، درصد بالاتری از زنان (7%) نسبت به مردان (2%) در حال دستیابی به پستهای ارشدی مانند مدیر ارشد تکنولوژی (CTO) هستند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سیودایو، زنان در حوزه امنیت سایبری همچنین از همتایان مردشان تحصیل‌کرده‌تر هستند به طوری که 52% از زنان دارای مدرک تحصیلات تکمیلی هستند، در حالی که این رقم برای مردان تنها 44% است.
با این حال، 24% از نیروی کار امنیت سایبری از زنان تشکیل یافته است.

زنان و مردان دغدغه‌های مشترکی دارند، از قبیل عدم تعهد از سوی مدیران ارشد، از دست دادن شغلشان به خاطر برون‌سپاری، و عدم استانداردسازی واژگان امنیت سایبری. از نظر حدود 19% از زنان، کمبود شناخت از مسائل امنیتی در میان کاربران یک چالش است، و حدود 17% آنها نیز گفته‌اند که افراد مستعد در حوزه امنیتی به تعداد کافی یافت نمی‌شوند.

فقدان تنوع یک پاشنه آشیل صنعت تکنولوژی است، ولی شرکت‌ها برای بسط مجموعه مهارتی نیروی کارشان، به منظور مقابله با نقش‌آفرینان منفی ماهر و احتمال نشت داده‌ها، به جذب افراد با ایده‌های متفاوت متوسل شده‌اند.

شرکت‌ها برای تامین نیازشان به چنین نیروهایی به ورای استانداردهای صلاحیت‌سنجی معمول چشم دوخته‌اند، زیرا تقاضا برای جذب استعدادهای حوزه امنیت سایبری از خروجی مراکز آموزش آنها پیشی گرفته است.
کمیته‌های استخدامی و تیم‌های منابع انسانی (HR) ناچار به کار بر روی از بین بردن سوگیری‌ها و مفروضات ضعیف هستند.

در سال 2017، زنان 11% از نیروی کار امنیت سایبری را تشکیل می‌دادند. با اینکه حضور زنان در حوزه امنیت در حال بهبود است، ولی مجموعا به کمک هم نیاز است.
Forrester برآورد کرده است که تا سال 2020 حدود 1.2 میلیون شغل در حوزه امنیت سایبری برای اشتغال وجود خواهد داشت. با توجه به پیچیده‌تر شدن تهدیدات امنیتی، تقاضا در این حوزه همچنان رشد خواهد یافت.

با اینکه برخی منتقدان معتقدند که سرعت رشد تهدیدات امنیتی وقت کافی برای متنوع‌سازی جنسیتی باقی نمی‌گذارد، ولی سازمان‌هایی مانند Girl Scouts و Barbie’s Mattel در حال ایجاد ابتکارهایی برای جذب دختران جوان به این حوزه هستند تا از دشواری‌های این مسیر برای آنها بکاهند.

منبع: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *