روکید گلس؛ عینک واقعیت افزوده‌ سبک و قدرتمند

روکید گلس؛ عینک واقعیت افزوده‌ سبک و قدرتمند

شرکت چینی روکید با ارائه‌ی عینک واقعیت افزوده‌ی روکید گلس، گامی دیگر به سوی حذف معایب هدست‌های واقعیت مجازی برداشته است.

هدست‌های واقعیت افزوده در بازار کم نیستند. هولولنز و گوگل گلس از جمله این هدست‌ها به شمار می‌آیند؛ اما مشکل اینجا است که عموما این هدست‌ها به دو دلیل مورد استقبال گسترده قرار نمی‌گیرند؛ یکی قیمت و دیگری شکل آن‌ها. شرکت چینی Rokid که در زمینه‌ی واقعیت افزوده فعالیت دارد، با محصولی جدید برای رفع مشکلات یادشده به CES 2018 آمده است. نام این محصول Rokid Glass است؛ نام ساده‌ای که هدف بزرگی پشت آن است: ارائه‌ی تجربه‌ای کاربرپسند و ماندگار از واقعیت افزوده.

هدست‌های واقعیت افزوده‌ای که تاکنون عرضه شده‌اند به دلیل نوپا بودن فناوری در این عرصه چندان کارآمد نیستند؛ اما رفته‌رفته با پیشرفت فناوری، برخی شرکت‌ها در این حوزه جاه‌طلب‌تر شده‌اند و وعده‌های جذابی می‌دهند که البته بسیاری از آن‌ها در حد وعده باقی می‌مانند و عملی نمی‌شوند.

حالا باید دید روکید چقدر در این بازی دوام می‌آورد؛ اما چیزی که روی کاغذ قابل استنباط است، این است که روکید گلس می‌تواند بسیار قدرتمند ظاهر شود. با داشتن وزنی معادل ۱۲۰ گرم، این محصول تنها کمی از یک عینک آفتابی درشت‌تر است. با این وجود، از نظر سخت‌افزاری چیزی کم ندارد. پردازنده‌ی سامسونگ اکسینوس ۸۸۹۰ یعنی همان پردازنده‌ای که در گلکسی اس ۷ و نوت ۷ استفاده شده است و یک نمایشگر OLED با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ از نقاط قوت این محصول هستند که احتمال تأخیر در پردازش را تقریبا به صفر می‌رسانند.

روکید گلس

جدا از سخت‌افزار، روکید گلس به نرم‌افزاری مجهز است که می‌تواند رؤیای واقعیت افزوده را به واقعیت تبدیل کند. علاوه بر ژست‌های حرکتی، این محصول به کمک پلتفرم هوش مصنوعی اختصاصی خود به فرمان‌های صوتی نیز واکنش می‌دهد.

البته تمام موارد یادشده فعلا در حد وعده هستند. طرفداران AR مسلما دوست دارند که این وعده تحقق پیدا کنند؛ اما آن‌چه تاکنون شاهد بوده‌ایم چیزی، غیر از این  است.

منبع: کلیک

یک دیدگاه در “روکید گلس؛ عینک واقعیت افزوده‌ سبک و قدرتمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *