رونمایی از اپلیکیشن “خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان”

رونمایی از اپلیکیشن “خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان”

14 اسفند ماه 95 مراسم رونمایی از اپلیکیشن “خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان” با حضور جمعی از مقامات وزارت بهداشت انجام شد.

در این مراسم دکتر شهرام رفیعی فر مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر کوشا رییس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت سخنانی را ایراد نمودند. دکتر کوشا در ابتدا با بیان آمار میزان مرگ و میر در اثر بیماری های غیر واگیر از اهمیت پیگیری این موضوع گفت. در ادامه آقای مهندس سرکندی به معرفی امکانات نرم افزار موبایل “خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان” پرداختند. دسترسی آسان در هر زمان و مکان به نرم افزار موبایل و بهره مندی از امکانات آن به صورت آفلاین از جمله قابلیت های این نرم افزار است. همچنین امکان ارزیابی خطر سکته های قلبی در سنین مختلف از طریق یک تست دقیق، امکان جست و جوی سریع، امکان دسترسی به محتوای حوزه سلامت و خودمراقبتی به صورت مولتی مدیا (متن، عکس، فیلم، فایل صوتی) و امکان دریافت اعلان هوشمند روی موبایل از جمله قابلیت های این نرم افزار کاربردی است.

دکتر رفیعی فر با بیان اینکه در پی کمک به مردم برای افزایش پارامترهای زندگی سالم هستیم اظهار کرد: علاوه ‌بر ارائه خدمات اموزشی، 100 اپلیکشین مخصوص زندگی سالم طراحی شده است که نرم‌افزار راهنمای خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان یکی از آنها است. وی ادامه داد: همچنین سال آینده پویش ملی خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی را در سراسر کشور اجرا خواهیم کرد و سعی می کنیم راه های زندگی سالم به خصوص از طریق 4 عامل تغذیه سالم، تحرک فیزیکی، دوری از دخانیات و دوری از الکل را در اختیار مردم قرار دهیم تا تحول درسبک زندگی ایجاد و میانگین سلامت جامعه افزایش یابد. این نرم افزار موبایل با همکاری  شرکت “پردیس زندگی و سلامت ما” و شرکت مطهر نت پارس و به سفارش  دفتر آموزش  و ارتقای سلامت وزارت  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و تولید شده است. نرم افزار موبایل”راهنمای خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان” می تواند میزان خطر ابتلا به سکته های قلبی را بر اساس آزمونی دقیق محاسبه کند و سپس راه رسیدن به یک قلب سالم را برای کاربران با یک برنامه کاربردی مشخص می نماید.

4 دیدگاه در “رونمایی از اپلیکیشن “خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان”

  1. خيلي خوبه من خودم به شخصه هميشه ترس از سكته رو دارم اينكه از علائمش آگاه شم خيلي مفيده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *