راه حل کارآفرینان موفق دنیا در صورت مواجهه با شکست

راه حل کارآفرینان موفق دنیا در صورت مواجهه با شکست

اگر در کاری به اوج موفقیت برسید و سپس دوران شما به پایان برسد، چه خواهید کرد؟ آیا تا به‌حال به شروع از پله‌ی اول فکر کرده‌اید؟

اهداف و آرمان‌ها همیشه ذهن ما را به خود مشغول می‌کنند. اگر به تمام اهدافتان رسیدید و سپس تمام دستاوردهایتان را از دست دادید، چه می‌کنید؟ فکر کردن به پاسخ این سؤال کمی ترسناک است؛ اما چند کارآفرین بسیار موفق دنیا به آن پاسخ داده‌اند. پاسخ آن‌ها به این سؤال ممکن است شگفت‌زده‌تان کند.

مارک کوبان

 

Mark Cuban

کوبان در گفتگو با گای راز، میزبان برنامه‌ی« چگونه این پادکست را ساختم» از شبکه‌ی NPR، می‌گوید:

احتمالا کافه‌دار نیمه‌وقت خواهم شد. من شب‌ها در یک کافه و روزها به‌عنوان فروشنده مشغول به کار می‌شوم.

 

بیل گیتس

 

Bill Gates

گیتس در یک رویداد مشترک با همراهی دوست خود، وارن بافت، گفت قصد دارد به مبحث هوش مصنوعی بپردازد:

امروزه کار کردن در حوزه‌ی هوش مصنوعی در سطح بسیار پیشرفته‌ای قرار دارد. این حوزه شگفت‌انگیز است؛ بنابراین به عقیده‌ی من هر شغلی در ارتباط با آن، یک شغل هیجان‌انگیز در زندگی محسوب می‌شود.

 

وارن بافت

 

Warren Buffett

بافت طی همین گفتگو گفت که به شغل مشابهی می‌پرداخت و همچنان روی سرمایه‌گذاری تمرکز می‌کرد؛ چرا که از کار خود بسیار لذت می‌برد:

من از انجام دادن این کار در دهه‌ی بیست زندگی‌ام، دهه‌ی سی و حتی در حال حاضر که ۸۶ سال سن دارم، لذت می‌برم. تصور می‌کنم در هر شغل دیگری غیر از سرمایه‌گذاری با شکست مواجه می‌شوم.

 

باربارا کورکوران

 

Barbara Corcoran

کورکوران به هم‌قطار خود یعنی کوبان در صنعت خدماتی می‌پیوست؛ او به شغل مورد علاقه‌ی خود یعنی پیشخدمتی مشغول می‌شد. کورکوران طی مصاحبه با فرنوش ترابی در پاسخ به این سؤال که چرا به این کار مشغول خواهد شد، گفت:

یادگیری در این شغل بیش از هر شغل دیگری است. من با تجربه‌ی اشتغال در انواع شغل‌های دست پایین، این نظر را دارم. بهترین نکته در مورد پیشخدمت بودن این است که فرد، قلمروی خود را دارد. مسئولیت‌های فردی خود را دارد. میز مربوط به خود را اداره می‌کند. پیشخوان او در کنترل او است. شکردان باید پر شود. کچاپ باید در ظرف خود ریخته شود.

 

ریچارد برانسون

 

Richard Branson

وقتی فعالیت شخصی یک فرد، رفتن به فضا باشد؛ جای تعجبی ندارد که ذهنیت این فرد، دست زدن به یک اقدام بزرگ و در غیر این‌ صورت، در خانه نشستن باشد. برانسون در کتابش به نام «پیدا کردن اصل خود» می‌نویسد:

اول از همه باید مطمئن شوم که به بدترین وجه ممکن ورشکست شده‌ام. سپس به سراغ دفتر یادداشتم می‌روم و بهترین ایده‌های پرداخته‌نشده را پیدا می‌کنم و به کار کردن روی آن‌ها مشغول می‌شوم.

منبع : زومیت

6 دیدگاه در “راه حل کارآفرینان موفق دنیا در صورت مواجهه با شکست

  1. کوبان در گفتگو با گای راز، میزبان برنامه‌ی« چگونه این پادکست را ساختم» از شبکه‌ی NPR، می‌گوید:

    احتمالا کافه‌دار نیمه‌وقت خواهم شد. من شب‌ها در یک کافه و روزها به‌عنوان فروشنده مشغول به کار می‌شوم.
    ]په جالب و چه روحیه ای در صورت مواجه شدن با شکست باز هم بدون نا امیدی به کار ادامه میدهند.

  2. شخص هنگام مواجه شدن با شکست باید در شرایط قرار گیرد و بعد تصیم گرفت که چه کاری خواهد کرد چون انسان تا در شرایط و موقعیت امری قرار نگیرد نمیتواند قاطع راجب تصمیم خود نظر دهد.

  3. به نظر من این افراد باز هم در صورت شکست طرحی برای جایگزین کردن دارند.
    البته احتمال ورشکست شدن این افراد به طور کامل درصد و احتمالش نزدیک به صفر است.!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *