در یک قرن پیش ” نیکولا تسلا ” از تولید گوشی موبایل خبر داشته است!

در یک قرن پیش ” نیکولا تسلا ” از تولید گوشی موبایل خبر داشته است!

نیکولا تسلا مهندس مشهور الکترونیک در حدود یک قرن پیش ساخته شدن گوشی بلک بری را پیش بینی کرده بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، “تسلا” یکی از مشهورترین فیزیکدانان آمریکایی این پیشگویی درباره خدمات قابل حمل ارسال پیام را در سال 1909 در مجله Popular Mechanics اعلام کرده بود. وی که نامش بر روی موتورهای شرکت تولید کننده خودرو تسلا به جا مانده است تنها راه پیشرفت در صنعت الکتریسیته را بی سیم کردن دیده بود.

وی در این مجله نوشته بود روزی خواهد آمد که امکان ارسال پیامها به صورت بی سیم در سرتاسر جهان امکانپذیر خواهد بود. وی تصور کرده بود که استفاده از چنین ابزار دستی بسیار ساده بوده و روزی همه انسانها با استفاده از این ابزار می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. وی افزوده بود چنین ابزاری آغازگر دوران جدیدی از تکنولوژی خواهد بود.

Popular Mechanics که از 9 نسخه بین المللی برخوردار بوده و میلیونها خواننده دارد از اولین روزهای انتشارش تلاش داشته تا جهان آینده را تجسم سازد. به گفته “پورگس” دبیر این مجله تسلا توانسته بود تکنولوژی را پیش بینی کند که هم اکنون و با گذشت صد سال هنوز در حال سپری کردن مراحل پیدایش و شکل گیری است. وی از علاقه شدید خود نسبت به انرژی بی سیم بسیار سخن می گفته است.

گوشی های بلک بری یکی از محبوب ترین گوشی ها در میان تاجران، مدیران صنایع و گوشی مورد علاقه رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما است اما در نفوذ به میان قشر جوان از موفقیت چندانی برخوردار نبوده است.

به گفته پورگس انرژی بی سیم برای تکمیل شدن هنوز به زمان نیاز دارد اما تلاش در تولید انتقال دهنده های رسانای بی سیم به مراحل امیدوار کننده ای رسیده است. با این حال بسیاری از پیش بینی هایی که در این مجله منتشر شده بوده با سرعتی بیشتر از پیش بینی تسلا به واقعیت تبدیل شده اند. از آن جمله می توان به هلیکوپتر های شخصی، خودروهای پرنده و فرودگاه هایی که بر بالای ساختمانهای بلند قرار دارند اشاره کرد.

بر اساس گزارش تلگراف، در نیمه اول قرن بیستم برخی دیگر از مجله ها پیش بینی هایی در رابطه با قطارهایی که با کمک بالنهایی از هوای داغ به نقاط مختلف کشورها انتقال داده می شوند، آتشنشانهایی که کلاهخودهای آب پاش به سر دارند و مالکان منازل مسکونی که در خانه های خود را با ای-میل قفل می کنند منتشر کرده بودند.

14 دیدگاه در “در یک قرن پیش ” نیکولا تسلا ” از تولید گوشی موبایل خبر داشته است!

 1. به گفته پورگس انرژی بی سیم برای تکمیل شدن هنوز به زمان نیاز دارد اما تلاش در تولید انتقال دهنده های رسانای بی سیم به مراحل امیدوار کننده ای رسیده است. با این حال بسیاری از پیش بینی هایی که در این مجله منتشر شده بوده با سرعتی بیشتر از پیش بینی تسلا به واقعیت تبدیل شده اند. از آن جمله می توان به هلیکوپتر های شخصی، خودروهای پرنده و فرودگاه هایی که بر بالای ساختمانهای بلند قرار دارند اشاره کرد.
  خیلی از غیر ممکن ها ممکن شد.

 2. خب خیلی از تکنولوژی و دستاورد هایی که ما الان داریم ازشون استفاده میکنیم قبلا دانشمندان پیش تر پیش بینی کرده
  بودند.

 3. بر اساس گزارش تلگراف، در نیمه اول قرن بیستم برخی دیگر از مجله ها پیش بینی هایی در رابطه با قطارهایی که با کمک بالنهایی از هوای داغ به نقاط مختلف کشورها انتقال داده می شوند، آتشنشانهایی که کلاهخودهای آب پاش به سر دارند و مالکان منازل مسکونی که در خانه های خود را با ای-میل قفل می کنند منتشر کرده بودند.
  چه جالب همه این پیش بینی ها به واقعیت پیوست!

 4. وی در این مجله نوشته بود روزی خواهد آمد که امکان ارسال پیامها به صورت بی سیم در سرتاسر جهان امکانپذیر خواهد بود. وی تصور کرده بود که استفاده از چنین ابزار دستی بسیار ساده بوده و روزی همه انسانها با استفاده از این ابزار می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. وی افزوده بود چنین ابزاری آغازگر دوران جدیدی از تکنولوژی خواهد بود.

  چه جالب خیلی از دانشمندان دیگر هم از پیش خبر از اختراعات آیندگان داده بودند.

 5. نیکولا تسلا مهندس مشهور الکترونیک در حدود یک قرن پیش ساخته شدن گوشی بلک بری را پیش بینی کرده بوده است.
  خیلی از مخترعین قرن های گذشته از دستاورد های آیندگان خبر داده بودند.

 6. درواقع خیلی از غیر ممکن ها با کمک بشر ممکن شد. این را کشفیات و اختراعات قرن کنونی ثابت میکند.

 7. خیلی از دستاوردهای الان ما نتیجه زحمات گذشتگان است و این رو نباید فراموش کنیم.

 8. درواقع زمینه کشف و اختراع برای آیندگان رو همین دانشمندان در گذشته فراهم کردند.

 9. دانشمندان در قرون گذشته از ممکن شدن خیلی از غیر ممکن ها و خیلی از اختراعات کنون خبر داده بودند که بخش اعظم دستاورد های فعلی نتیجه تلاش و تحقیقات دانشمندان در قرن های گذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *