در اینستاگرام حرفه ای شوید

در اینستاگرام حرفه ای شوید

اینستاگرام جزو اپلیکیشن های بسیار معروف و رایج گوشی های اپل و اندرویدی است که حدود ۳۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد این سایت اجتماعی عکس باعث می شود تا عکس های زیبای دیگران را ببینید و شاید به شما ایده های خوبی برای عکاسی نیز بدهد

اینستاگرام جزو اپلیکیشن های بسیار معروف و رایج گوشی های اپل و اندرویدی است که حدود ۳۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این سایت اجتماعی عکس باعث می شود تا عکس های زیبای دیگران را ببینید و شاید به شما ایده های خوبی برای عکاسی نیز بدهد.

سعی کنید از سوژه های جالب و هنری عکاسی کنید و برای تماشای عکس های معروف اینستاگرام، روی گزینه ستاره که پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید. اینستاگرام استفاده آسانی دارد، اما افزونه های مختلفی نیز وجود دارند که کمک می کنند تا عکس های شما در فیدهای خبری قرار بگیرند. در این مطلب شش قابلیت اینستاگرام را نام برده ایم که می تواند به زیباتر شدن عکس های شما کمک کند.

۱. بزرگ‌نمایی

با استفاده از قابلیت درجه بندی اینستاگرام می توانید روی قسمت هایی از تصویر زوم کنید. با استفاده از انگشت شصت و اشاره عکس را بزرگ کنید، سپس آن را داخل مربع قرار دهید تا کراپ شود.

۲. واضح سازی یا تار کردن

برای ایجاد تاکید روی قسمتی از تصویر موردنظر، با استفاده از ابزار قطره ای شکل موجود در بالای صفحه، قسمت موردنظر را انتخاب کنید تا آن قسمت شفاف تر و واضح تر و اطراف آن تار شود. به این ترتیب گویا روی سوژه موردنظر فوکوس کرده اید.

۳. کنتراست

برای ایجاد کنتراست بسیار بالا از ابزار شبیه نور خورشید که در پایین گوشه سمت صفحه وجود دارد، استفاده کنید. اگر کنتراست زیاد شد، دوباره روی این آیکون کلیک کنید تا دوباره به حالت نرمال بازگردد.

۴. فیلترهای دوبرابر

با گوشی خود عکاسی کنید (البته از اینستاگرام استفاده نکنید) و آن را در اپلیکیشنی همچون «فیلتر مانیا» برای آی‌فون باز کنید که ۱۲ فیلتر رایگان همچون جنگل، نئون و آکوا (برای ریزش طبیعی آب) در اختیار کاربر می گذارد. از فیلتر موردنظر استفاده، آن را ذخیره و مستقیم به اینستاگرام ارسال کنید. در این مرحله می توانید فیلترهای خود اینستاگرام را نیز روی تصویر اعمال کنید. به طور مثال، برای ایجاد افکت نوری می توانید از LensFlare یا LensLight که هرکدام یک دلار در آی‌تیونز قیمت دارند، بهره بگیرید.

کاربران اندروید نیز می توانند از اپلیکیشن رایگان Pixlr-o-matic استفاده کنند که فیلترهای متنوعی همچون افکت های نوری دارد. در انتهای کار می توانید عکس های خود را به اینستاگرام ارسال کنید.

۵. متن نوشتاری

نوشتن یک یا دو کلمه روی عکس می تواند هویت جدیدی به آن ببخشد. Phonto یک اپلیکیشن رایگان در آی‌تیونز است. این نرم افزار فونت های مختلف نوشتاری دارد. کاربران اندروید نیز می توانند اپلیکیشن رایگان LabelBox را برای این منظور امتحان کنند.

۶. کلاژ

کاربران آی‌فون می توانند با هزینه یک دلار از فروشگاه اینترنتی اپلیکیشن PicFrame را خریداری کنند. به محض رسیدن به قالب دلخواه، برای ایجاد افکت های ویژه آن را به اینستاگرام ارسال کنید. کاربران اندروید نیز می توانند از اپلیکیشن رایگان ساخت کلاژ به نام Honeygram استفاده کنند.

4 دیدگاه در “در اینستاگرام حرفه ای شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *