دانلود برنامه ورد در گوگل پلی به ۵۰۰ میلیون نسخه رسید

دانلود برنامه ورد در گوگل پلی به ۵۰۰ میلیون نسخه رسید

برنامه ورد تاکنون بیش از  ۵۰۰ میلیون بار از طریق گوگل پلی استور نصب شده است.

 

سرویس‌های مبتنی بر کلاد مانند گوگل داکس،‌ جایگزین برخی نرم‌افزارهای قدیمی ویرایش متن برای بعضی از کاربران شده‌اند؛ اما بسیاری از کاربران هنوز تمایل دارند فایل‌های مایکروسافت ورد را روی گوشی یا تبلت خود باز کنند. به همین دلیل برنامه مایکروسافت ورد در سیستم عامل اندروید توانسته است اولین اپلیکیشن مایکروسافت با بالاترین تعداد دانلود در گوگل پلی‌استور شود. این برنامه تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون بار در پلی استور دانلود شده است. صرف نظر از اپلیکیشن اسکایپ، ورد اولین برنامه مایکروسافت است که توانسته چنین آمار دانلودی را به خود اختصاص دهد.

برنامه ورد (Word) در مقایسه با سایر برنامه‌های آفیس از جمله اکسل و پاورپوینت،‌ بیشتر مورد توجه کاربران قرار دارد. این برنامه تاکنون در گوگل پلی استور بیش از ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده است. علاوه بر اینکه کاربران به این برنامه توجه بیشتری نسبت به سایر برنامه‌های آفیس نشان می‌دهند،‌ شرکت مایکروسافت نیز همین روال را دنبال می‌کند؛ تا جایی که مدت‌های زیادی بود توجهی به کل برنامه آفیس در سیستم عامل اندروید نداشت. وقتی مشخص شد ویندوز فون کارایی لازم را ندارد،‌ توجه مایکروسافت به نسخه سیستم عامل اندروید و iOS‌ این برنامه مجددا قوت گرفت. اگر دقت کنید،‌ می‌بینید که برنامه ورد واقعا کارایی بیشتری نسبت به سایر برنامه‌های آفیس دارد. برای درک این مسئله کافی است به ایمیل‌های خود نیم نگاهی بیندازید. به‌راحتی خواهید دید تعداد ایمیل‌هایی که فایل ورد در آن‌ها وجود دارد بیشتر از ایمیل‌هایی است که سایر برنامه‌های آفیس در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همان‌طور‌ که می‌دانید، کاربران به‌راحتی می‌توانند برنامه ورد را به‌‎صورت رایگان دانلود کنند،‌ اما علاوه بر نسخه رایگان،‌ نسخه کامل این برنامه نیز در دسترس عموم قرار دارد. کاربرانی که علاقمند به دریافت نسخه کامل برنامه ورد هستند،‌ باید اشتراک آفیس 365 داشته باشند. نسخه غیر رایگان این نرم‌افزار برخی امکانات را در اختیار کاربران می‌گذارد که در نسخه رایگان وجود ندارد. کاربرانی که نسخه غیر رایگان را دریافت کرده باشند می‌توانند از امکاناتی نظیر Track Changes، Page breaks،Headers/Footers و .. استفاده کنند. همچنین کاربران می‌توانند در نسخه رایگان،‌ اسناد ورد را روی گوشی هوشمند خود مشاهده یا در صورت نیاز ویرایش کنند.

منبع : زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *