بک‌ لینک‌ ها چه هستند و چه تأثیری بر سئو دارند؟

بک‌ لینک‌ ها چه هستند و چه تأثیری بر سئو دارند؟

بهبود رتبه سایت در گوگل یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان فضای مجازی و صاحبان وب سایت‌ها است و «بک ‌لینک» نیز یکی از مهم‌ترین کلماتی به‌شمار می‌رود که در دنیای موتورهای جستجو و بهینه‌سازی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همه‌ی افرادی که به فکر برندسازی هستند و می‌خواهند وب سایت تجاری خود را به جامعه‌ی هدف کاربران جامعه مجازی بشناسانند، باید از بک‌ لینک‌ها استفاده کنند. بک ‌لینک درواقع لینک ورودی به یک سایت است و هنگامی که یک وب سایت به وب سایت دیگر پیوند می‌خورد، ایجاد می‌شود. این پیوند می‌تواند در گوشه‌ای از یک سایت در جعبه‌ی لینک‌ها یا استفاده از لینک یک سایت در محتوای وب سایت دیگر باشد. بک‌ لینک‌ها به دلیل اینکه بهبود رتبه سایت در گوگل، موجب اعتبار یک وب سایت می‌شوند در سئو اهمیت دارند. درواقع اگر تعداد زیادی از سایت‌ها به یک سایت به خصوص لینک دهند یا اصطلاحاً به آن سایت بک ‌لینک دهند، موتورهای جستجو نتیجه می‌گیرند که آن سایت مفید واقع شده است. بنابراین هرچه یک سایت بتواند تعداد بک ‌لینک‌های بیشتری به دست آورد، در رتبه‌بندی سایت‌ها از جایگاه بهتری برخوردار خواهد بود. موتور جستجوی گوگل همواره سعی دارد به کاربران خود بهترین نتایج جستجو را ارائه دهد، از این رو به رتبه‌بندی سایت‌ها می‌پردازد.

وب سایت کوبوکلود اولین سیستم حرفه‌ای ساخت بک ‌لینک در ایران است که امکان دریافت بک‌ لینک‌های باکیفیت را برای کاربران فضای مجازی و کسانی که صاحب وب سایت هستند، فراهم می‌کند. این وب سایت برای کاربران این امکان را فراهم آورده تا بر اساس کلمات کلیدی دلخواه خود حجم بالایی از لینک‌های برگشتی یا بک ‌لینک‌ها را خریداری کنند و از این طریق رتبه سایت خود را در موتور جستجوگر گوگل بهبود بخشند.

کوبوکلود در عرض یک هفته وب سایت‌های با کیفیتی را که متناسب با کلیدواژه‌های موضوعی شما هستند، پیدا می‌کند و ساخت بک ‌لینک را در آن سایت‌ها برای وب سایت شما انجام می‌دهد. بعد از یک ماه گوگل به فهرست‌بندی بک ‌لینک‌‌های وب سایت شما در سایت‌های دیگر می‌پردازد و بعد از سه ماه به طور اساسی تأثیر مثبت این فرآیند را بر وب‌سایت خود احساس خواهید کرد. وب سایت کوبوکلود با در اختیار گذاشتن یک پنل کاربری به کاربران خود امکان کنترل بک ‌لینک‌ها و نظارت بر آن‌ها را فراهم می‌کند. این امکان سبب شده تا مدت زمان راه‌اندازی و شناخته شدن یک سایت در ایران از یک سال به سه یا چهارماه کاهش پیدا کند و این مسأله سرعت پیشرفت را برای صاحبان کسب و کارهای فضای مجازی افزایش داده و مسیر آن‌ها را هموارتر کرده است.

برای اینکه بتوانید تعداد بک‌لینک‌های وب سایت خود را افزایش دهید باید ابتدا محتواهای مفیدی را روی آن بارگذاری کنید تا کاربران فضای مجازی دلیلی برای ورود به وب سایت شما داشته باشند. اگر وب سایت شما از محتوای مناسب برخوردار نباشد، کاربران پس از ورود، انگیزه‌ای برای ماندن در سایت نخواهند داشت و آمار بازدید شما آمار پایداری نخواهد بود.

اما حجم بالایی از محتوای خوب به تنهایی برای شناخته شدن یک سایت کافی نیست. وب سایت‌هایی وجود دارند که حجم بالایی از محتوا را در خود جای داده‌اند اما تعداد افراد بازدیدکننده بسیار کمی دارند. این دسته از وب سایت‌ها یا وب سایت‌هایی که تازه راه‌اندازی شده و در ابتدای مسیر خود هستند، می‌توانند با دریافت بک ‌لینک از کوبوکلود آمار بازدید خود را افزایش دهند و در عرض مدت کوتاهی با سایت‌های بزرگ دیگر به رقابت بپردازند. علاوه بر تعداد بک ‌لینک‌ها کیفیت آن‌ها نیز مهم است و این مسأله‌ای است که کوبوکلود به آن توجه ویژه دارد. کوبوکلود سعی می‌کند بر اساس کلیدواژه‌های درخواست شده از سوی مشتریان، وب سایت‌های محبوب و پرطرفدار را پیدا کند و از آن‌ها بک ‌لینک دریافت کند.

 

منبع: زومیت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *