اینستاگرام اکنون ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد

اینستاگرام اکنون ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد

به نظر می‌رسد که خرید اینستاگرام  برای فیسبوک موفقیت آمیز بوده چرا که به تازگی گزارش شده این پلتفرم اشتراک گذاری عکس و ویدیو ارزشی معادل ۱۰۰ میلیارد دلار دارد.

اپلیکیشن اینستاگرام

یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید یک تصویر به هزار کلمه می‌ارزد. اکنون این ضرب المثل مصداق واقعی پیدا کرده چرا که به گزارش بلومبرگ شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرامی که فیسبوک در سال ۲۰۱۲، آن را تنها به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کرده بود، اکنون ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

پیش از این زمزمه‌هایی از افزایش محدودیت زمانی ویدیوهای اینستاگرام در رسانه‌ها به گوش می‌رسید که بالاخره هفته‌ی گذشته توسط گردانندگان این شبکه اجتماعی تأیید شد. کوین سیستروم، مدیر عامل اینستاگرام به طور رسمی از IGTV رونمایی کرد؛ پلتفرمی جدید برای میزبانی ویدیو که کاربران می توانند در آن ویدیوهایی تا سقف یک ساعت به اشتراک بگذارند.

همزمان با رونمایی از IGTV، اینستاگرام اعلام کرد که از مرز ۱ میلیارد کاربر فعال در ماه عبور کرده است؛ آماری فوق‌العاده برای این شبکه اجتماعی که طی هشت سال بدست آمده و با سرعتی باورنکردنی رو به افزایش است.

در این زمان کارشناسان تخمین زدند که فعالیت‌های اینستاگرام و آمار کاربرانش موجب خواهد شد که این پلتفرم تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی ارزشی معادل ۱۰۰ میلیارد دلار پیدا خواهد کرد.

INSTAGRAM

این در حالی است که شرکت اصلی این شبکه‌ی اجتماعی وضعیت چندان مطلوبی ندارد و اخیراًً درگیر مشکلاتی اساسی نظیر  لو رفتن اطلاعات بیش از 87 میلیون کاربرش شده است. مارک زاکربرگ جتی مجبور شد که به علت این روسوایی‌ها در مقابل اعضای کنگره آمریکا و پارلمان اروپا حاضر شده، به  سوالات نمایندگان و سیاستمدارن پاسخ دهد.

حال بالا رفتن شمار کاربران و ارزش پلتفرم اجتماعی دیگر این شرکت، می‌تواند در میان این همه مشکل، خبر مطلوبی به شمار رود و نگرانی‌های فیسبوک را کمی کاهش دهد.

گفته می‌شود که روند رشد تعداد کاربران بسیار بالاست و اگر تغییری در این روند ایجاد نشود، طی ۵ سال آینده ۲ میلیارد کاربر فعال خواهد داشت.

منبع : DIGIATO

28 دیدگاه در “اینستاگرام اکنون ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد

  1. میگم زاکربرگ مثل فیسبوک کاربرای اینستا گرامم اطلاعاتشونو در دسترس قرار نده:)

  2. اینستاگرامی که فیسبوک در سال ۲۰۱۲، آن را تنها به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کرده بود، اکنون ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

  3. خیلی از برند ها و کمپانی ها از طریق اینستا گرام جذب مشتری و تبلیغات میکنن

  4. اینستا خیلی خوبه متاسفانه بعضی از ایرانیا جنبشو ندارن و توش کارای احمقانه میکنن و باعث میشن تر و خشک با هم بسوزن و فیلتر شه

  5. با این اوضاع اقتصادی مملکت و فیلتر شدن تلگرام اگه اینستا گرامم فیلتر شه خیلی از کسب و کار ها لطمه میبین چون از طریق اینستا فروش دارن و مشتری جذب میکنن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *