اینتل به پیشرفت AMD در ساخت پردازنده‌های کامپیوتری اعتراف کرد

اینتل به پیشرفت AMD در ساخت پردازنده‌های کامپیوتری اعتراف کرد

یکی از مسئولان شرکت اینتل ضمن اعتراف به پیشرفت AMD در ساختن پردازنده‌های قدرتمند کامپیوتری، پردازنده‌ی i9 9900K را قدرتمندترین گزینه‌ی گیمینگ جهان معرفی کرد.

بخش بازاریابی اینتل در نمایشگاه گیمزکام امسال بسیار فعال بود. این شرکت از رقیب احیاشده‌‌اش، AMD، برای کاهش فاصله با خودش تمجید کرد؛ ولی اینتل هنوزهم بهترین پردازنده‌ی موجود برای گیمرها را متعلق به‌خود می‌داند.

تروی سورسان، مدیر توسعه‌ی فروش رایانه‌های گیمینگ و واقعیت مجازی اینتل می‌گوید:

 سال قبل، وقتی پردازنده‌ی i9 9900K را معرفی کردیم، لقب سریع‌ترین پردازنده‌ی گیمینگ جهان را به آن دادیم و اکنون صادقانه می‌گویم هیچ‌چیز تغییر نکرده است. i9 9900K اینتل هنوزهم سریع‌ترین پردازنده‌ی گیمینگ دنیا است.

سورسان درادامه با اشاره به اخبار منتشرشده درباره‌ی شدت‌گرفتن رقابت این شرکت با AMD گفت:

 

وقتی بنچمارک‌های غیرواقعی را کنار بگذاریم و به‌سراغ آزمایش‌های واقعی برویم و عملکرد پردازنده‌ها را در اجرای بازی‌های واقعی ارزیابی کنیم، می‌بینیم پردازنده‌ی 9900K در مقایسه با Ryzen 9 3900X عملکرد قدرتمندتری دارد. آن‌ها از قطعه‌ای ۱۲ هسته‌ای استفاده می‌کنند؛ درحالی‌که‌ پردازنده‌ی ما ۸ هسته‌ای است.

نکته‌ی جالب در اظهارات سورسان تمجید او از رقیب دیرینه‌ی اینتل بود:

بگذارید صادقانه بگویم: آن‌ها کار بزرگی در کم‌کردن فاصله‌ی خود با ما کرده‌اند؛ ولی هنوز پردزانده‌های ما در صنعت گیمینگ بهترین عملکرد را دارند و ما به‌دنبال حفظ این برتری هستیم.

کارشناس وب‌سایت techspot مقایسه‌ی جامعی بین این دو پردازنده انجام داده تا صحت اظهارات سورسان را بررسی کند. در این مقایسه، از هر دو پردازنده در اجرای ۳۶ بازی بنچمارک گرفته شده است و پردازنده‌ی Core i9-9900K در اکثر آن‌ها در مقایسه با Ryzen 9 3900X برتر بوده است. اگرچه فاصله‌ی میان این دو پردازنده چندان زیاد نبوده، در هر صورت اینتل برنده‌ی این بازی بوده است.

البته، باید توجه کنیم گیمینگ فقط بخشی از ماجرا است. اگر هنگام تصمیم‌گیری بخواهیم بهره‌وری را معیاری برای خرید یکی از این پردازنده‌ها قرار دهیم، آن وقت پردازنده‌ی AMD گزینه‌ی بسیار جالب‌تری به‌نظر می‌رسد.

منبع: زومیت

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *