اپلیکیشن Google Measure برای دیوایس های بیشتری در دسترس قرار گرفت

اپلیکیشن Google Measure برای دیوایس های بیشتری در دسترس قرار گرفت

احتمالا با اپلیکیشن Google Measure، ابزاری که از سوی گوگل برای اندازه‌گیری اشیاء در محیط واقعیت افزوده توسعه یافته آشنا باشید. این ابزار کاربردی تا امروز فقط در انحصار موبایل‌هایی قرار داشت که از پروژه تانگوی گوگل پشتیبانی می‌کردند.

اما حالا که گوگل پشتیبانی از پروژه تانگو را متوقف کرده، اعلام شده که اپ Measure روی کلیه دیوایس‌های پشتیبانی کننده از ARCore اجرا می‌شود. ARCore پلتفرم جدید گوگل برای واقعیت افزوده است که ابعاد بسیار گسترده‌ای دارد و برای طیف وسیعی از دیوایس‌های اندرویدی بهینه‌سازی شده است.

با این حساب، Google Measure اپلیکیشن بسیار خوبی است برای آنکه توانایی‌های این پلتفرم قدرتمند را به نمایش بگذارد. همانطور که از نام اپلیکیشن پیداست، با آن می‌توانید فاصله بین دو نقطه در دنیای واقعی را از طریق گرفتن دوربین موبایل به سمت آن‌ها بسنجید.

طبیعتا این اندازه‌گیری خیلی دقیق نیست و به اندازه یک متر یا خط‌کش در دنیای واقعی نمی‌توان روی آن حساب باز کرد، با این وجود حداقل برای تخمین زدن و داشتن ایده‌ای از اندازه تقریبی اشیاء می‌تواند مفید و مؤثر ظاهر شود. برای آنکه بهترین نتایج را از این اپلیکیشن بگیرید، بهتر است در محیطی با نور کافی باشید.

 

نسخه ۲.۰ اپ Google Measure هم اکنون در پلی‌استور منتشر شده و از تمام دیوایس‌های پشتیبان ARCore سازگاری دارد. اپلیکیشن را می‌توانید با مراجعه به این لینک دانلود کنید.

منبع : DIGIATO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *