استفاده مردم از اپلیکیشن های موبایل بیشتر از دیدن تلویزیون

استفاده مردم از اپلیکیشن های موبایل بیشتر از دیدن تلویزیون

یک گزارش جدید نشان میدهد برای اولین بار مردم زمان بیشتری را با اپلیکیشنهای موبایل میگذرانند تا دیدن تلویزیون.

بنا بر این گزارش که توسط Flurry  منتشر شده در سال ۲۰۱۵ در آمریکا مردم ۱۹۸ دقیقه را در روز به دیدن، شنیدن و کار کردن با اپلیکیشنهای موبایل می گذرانند، این در حالی است که ۱۶۸ دقیقه را در روز به دیدن تلویزیون اختصاص می دهند.  در سال ۲۰۱۴ زمان گذراندن با اپلیکیشن های موبایل ۱۳۹ دقیقه و در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۲۶ دقیقه بود و این البته شامل استفاده از اپلیکیشن های مرورگر روی موبایل نمی شود.  این تحقیق البته مشخص نمی کند که چند دقیقه از این میزان استفاده از اپلیکیشن های موبایل هنگام دیدن تلویزیون صورت گرفته چراکه تصور می شود بسیاری از مردم بخش قابل توجهی از زمان خود را همزمان به اپلیکیشن ها و دیدن تلویزیون می گذرانند.  به‌خصوص این تحقیق نشان می دهد که باوجود افزایش استفاده از اپلیکیشن‌ها مردم از زمان دیدن تلویزیون خود کم نکرده اند.

 

با این حال تغییراتی در نوع استفاده از اپلیکیشن ها بین مردم دیده می شود از جمله اینکه میزان استفاده از محتوا و خرید آنها روی موبایل در حال افزایش است. درحالی ‌که در سال‌های گذشته استفاده از اپلیکیشن های بازی بخش اصلی استفاده از موبایل را به خود اختصاص داده بود اما امسال این انحصار شکسته شده و حالا اپلیکیشن هایی مثل نتفلیکس،HBO Now، اسپاتیفای و پاندورا رشد بالای استفاده را نشان می دهند. همین موضوع نشان می دهد که رسانه های سنتی تولید محتوای صوتی و ویدئویی باید به سمت حضور در فضای اپلیکیشن ها حرکت کنند و این کاری است که برخی از آنها به خوبی انجام داده اند.

 

این اطلاعات  Flurry حالا همزمان شده با معرفی اپلتیوی شرکت اپل. دستگاهی که تلویزیون را به مجموعه ای از اپلیکیشن های اختصاصی تبدیل می کند. تیم کوک، مدیرعامل اپل در جریان معرفی اپل تی وی جدید اپل به این موضوع اشاره کرده بود که نوآوریهای موبایل حالا تلویزیون را در معرض تغییرات بزرگی قرار داده است. او گفت: ما اعتقاد داریم که آینده تلویزیون اپلیکیشن ها هستند. در حقیقت این تحول آغاز شده است.

 

به گفته تیم کوک با حضور اپلیکیشن ها و دسترسی کاربران به فروشگاه نرم‌افزاری روی اپلتی‌وی حالا کاربران میتوانند محتوای ویدئویی را روی نت فلیکس از طریق اپلیکیشن آن ببینند یا از فروشگاه خرید کنند یا به بازی (روی تلویزیون) بپردازند.  معنی و مفهوم چنین تغییراتی این است که آینده تلویزیون ورای دیدن تلویزیون خواهد بود.
منبع: آی تی ایران

برای دریافت مقاله در فرمت PDF روی لینک زیر کلیک کنید.
استفاده مردم از اپلیکیشن های موبایل بیشتر از دیدن تلویزیون

8 دیدگاه در “استفاده مردم از اپلیکیشن های موبایل بیشتر از دیدن تلویزیون

  1. باید گفت استفاده مردم از موبایل بیشتر از کتاب خواندن و مطالعه است تلویزیون که بار علمی به آدم اضافه نمیکنه

  2. شاید به این دلیل باشه که برنامه های موبایل و شبکه های مجازی کلا جذاب تر هستن

  3. به گفته تیم کوک با حضور اپلیکیشن ها و دسترسی کاربران به فروشگاه نرم‌افزاری روی اپلتی‌وی حالا کاربران میتوانند محتوای ویدئویی را روی نت فلیکس از طریق اپلیکیشن آن ببینند یا از فروشگاه خرید کنند یا به بازی (روی تلویزیون) بپردازند. معنی و مفهوم چنین تغییراتی این است که آینده تلویزیون ورای دیدن تلویزیون خواهد بود.
    بله خب در محتوای تلویزیون هم باید تغییراتی صورت گیرد.

  4. خب بیشتر افراد سرگرم برنامه های موبایل خود هستند و بیشتر وقت خود را برای استفاده از این اپلیکیشن ها میگذارند تا دیدن برنامه های تلویزیونی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *