استفاده از گوشی هنگام عبور از خیابان برای عابران پیاده شهر هونولولو جریمه نقدی به همراه دارد!

استفاده از گوشی هنگام عبور از خیابان برای عابران پیاده شهر هونولولو جریمه نقدی به همراه دارد!

قانون جریمه عابران پیاده که حین عبور از خیابان از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، در شهر هونولولو آمریکا تصویب شد.

شهر هونولولو مرکز هاوایی، اخیراً قانونی تصویب کرده که به موجب آن، عابرانی که حین عبور از خیابان از تلفن همراه خود استفاده کنند، تا ۳۵ دلار جریمه می‌شوند. مقامات این شهر معتقدند، هونولولو اولین شهری است که قانون جریمه عابران پیاده را اجرا می‌کند.

به گفته مقامات هونولولو، میزان تصادفات منجر به فوت عابران پیاده در این شهر در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۰ درصد افزایش داشته و به ۶۰۰۰ نفر رسیده است. البته معلوم نیست که چه میزان از این تصادفات مربوط به افرادی بوده که از تلفن همراه خود استفاده کرده‌اند.

استفاده از تلفن همراه به دلیل حواس‌پرتی که در بینایی و ذهن افراد ایجاد می‌کند، باعث می‌شود تا تمرکز افراد نسبت به موقعیت خود از بین برود. تاکنون شهرهای بی‌شماری در آمریکا قانون جریمه عابران پیاده را وضع کرده‌اند؛ سال گذشته شهر دیگری در آمریکا که ۳۵۰۰۰ سکنه دارد، پس از گزارش ۵ تصادف مرگبار عابران پیاده، این قانون را اجرایی کرد.

حال شهروندان هونولولو حین عبور از خیابان، تنها می‌توانند پاسخگوی تماس‌های ورودی باشند و مجاز به استفاده از رسانه‌های اجتماعی و ارسال متن نیستند. این خبر با استقبال رسانه‌ای مواجه نشد و مقامات این شهر معتقدند اجرای این قانون سخت، اما مؤثر است.

جالب است بدانید آن دسته از عابرانی که به جریمه ۱۵ تا ۳۵ دلاری نیز توجهی نکنند، در مراحل بعدی با جریمه‌های سنگین‌تری مواجه می‌شوند.

 

منبع: شهرخبر

41 دیدگاه در “استفاده از گوشی هنگام عبور از خیابان برای عابران پیاده شهر هونولولو جریمه نقدی به همراه دارد!

 1. استفاده از تلفن همراه به دلیل حواس‌پرتی که در بینایی و ذهن افراد ایجاد می‌کند، باعث می‌شود تا تمرکز افراد نسبت به موقعیت خود از بین برود. تاکنون شهرهای بی‌شماری در آمریکا قانون جریمه عابران پیاده را وضع کرده‌اند؛ سال گذشته شهر دیگری در آمریکا که ۳۵۰۰۰ سکنه دارد، پس از گزارش ۵ تصادف مرگبار عابران پیاده، این قانون را اجرایی کرد.

  واقعا این قانون برای حفظ جان افراد هست و باید از این دید بهش نگاه کرد چون بار ها برای خود من هم به دلیل حواث پرتی و استفاده از تلفن همراه نزدیک بوده حادثه پیش بیاد.

 2. به هنگام عبور از خیابون و سرگرم موبایل بودن منجر به تصادفات زیادی می شود این قانون در کنترل اینگونه تصادفات موثر خواهد بود.

 3. ولی چه قانون سختی شاید یکی موقع عبور از خیابون فراموش کنه ویادش بره یه همچین قانونی هست.!

 4. حتما آمار تصادفات عابرانشون بر اثر حواس پرتی زیاده بوده که همچین قانونی وضع کردن!

 5. کنار خطوط عابر پیادشون هم باید پلیس باشه که اگه عابران تخلف کردن ببینه و جریمه کنه!
  جالبه

 6. به نظر من کسانی که هنگام عبور از خیابون هنز فری میزارن و موزیک گوش میدن رو باید جریمه کنن چون اینا بیشتر در معرض خطر تصادفات خیابانی هستن.

 7. به نظر من که قانون خوبیه چون به نفع خود افراد هست و در واقع به خاطر کاهش تصادفات ناشی از حواس پرتی افراد است.

 8. قانون بدی نیست در ابتدا هماهنگ شدن با هر قانونی ممکن استسخت به نظر برسد اما با گذشت زمان عادی میشود و همه عادت میکنن ویاد میگیرن که قانون را رعایت کنن.

 9. چه قانون جالبی قطعا آمار تصائفات عابران پیاده بر اثر حواس پرتی زیاد بوده که این قانون رو وضع کردن

 10. استفاده از تلفن همراه به دلیل حواس‌پرتی که در بینایی و ذهن افراد ایجاد می‌کند، باعث می‌شود تا تمرکز افراد نسبت به موقعیت خود از بین برود. تاکنون شهرهای بی‌شماری در آمریکا قانون جریمه عابران پیاده را وضع کرده‌اند؛ سال گذشته شهر دیگری در آمریکا که ۳۵۰۰۰ سکنه دارد، پس از گزارش ۵ تصادف مرگبار عابران پیاده، این قانون را اجرایی کرد.

  حتما تصادفات مرگباری بر اثر حواس پرتی داشتن!

 11. شهر هونولولو مرکز هاوایی، اخیراً قانونی تصویب کرده که به موجب آن، عابرانی که حین عبور از خیابان از تلفن همراه خود استفاده کنند، تا ۳۵ دلار جریمه می‌شوند. مقامات این شهر معتقدند، هونولولو اولین شهری است که قانون جریمه عابران پیاده را اجرا می‌کند.
  چه قانون سختی جریمه زیادی هم براش در نظر گرفتن!

 12. برای اجرا کردن این قانون حتما حضور پلیس های راهنمایی رانندگی رو در خیابان های شهر رو چند برابر کردن.

 13. یعنی بلا فاصله با دیدن اینکه شخصی به هنگام عبور از خیابون با تلفن همراه صحبت میکند جریمه می شود؟!

 14. قطعا آمار تصادفات عابرین به هنگام عبور از خیابان به علت استفاده از تلفن همراه و حواس پرتی زیاد بوده است که چنین قانونی را وضع کرده اند.

 15. به تازگی شندیم این قانون در بسیاری از شهر های دنیا اجرا میشود البته این برای انیت خود شهروندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *