ارائه خدمات مشاوره برای ورود دانش بنیان ها به بازار صادراتی

ارائه خدمات مشاوره برای ورود دانش بنیان ها به بازار صادراتی

صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات مشاوره ای برای ورود دانش بنیان ها به بازارهای صادراتی ارائه می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، اولین برنامه «یکشنبه صادراتی» در سال جاری با پذیرش هیأت تجاری و فناوری از روسیه برگزار شد و ۸ شرکت دانش بنیان با مزایا و فرصت‌های صادراتی به روسیه آشنا شده و برای افزایش تعاملات صادراتی مذاکره کردند. در این جلسه امکانات صادراتی صندوق نوآوری نیز تشریح شد.

در این جلسه دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد حمایت‌های بلاعوض صندوق در توسعه بازار محصولات دانش بنیان گفت: یکی از خدمات مهم توانمندسازی صندوق نوآوری توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان است که بیشترین مبلغ حمایت بلاعوض در دو سال گذشته به شرکتها به این تسهیلات اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات توانمندسازی ارائه شده است، گفت: این خدمت شامل حمایت از حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌ها و پاویون‌های داخلی و خارجی، نمایشگاه‌های دائمی خارج از کشور و اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری برای مذاکره شرکت‌های دانش بنیان با مشتریان بالقوه است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه‌های ترویجی و مشاوره‌ای صندوق نوآوری تحت عنوان «کلینیک مشاوره مدیریت صادرات» را تشریح کرد و گفت: یکی از برنامه‌های این کلینیک یکشنبه‌های صادراتی است که روزهای یکشنبه اجرا می‌شود. در این برنامه مشاوران حوزه صادرات برای ارائه مشاوره به شرکت‌های دانش بنیان حضور خواهند داشت. همچنین کسانی که در بازارهای هدف شرکت‌های دانش بنیان سابقه فعالیت دارند حضور داشته و تجربیات خود را به شرکت‌ها ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر این رایزن‌های بازرگانی ما در کشورهای هدف نیز در این برنامه حضور خواهند داشت و اطلاعات مربوط به فعالیت در کشورهای هدف مانند محدودیت‌ها، فرصت‌ها و مزیت‌ها را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: یکشنبه صادراتی با هدف هموارسازی مسیر صادرات شرکت‌های دانش بنیان طراحی و اجرا شده که اولین رویداد آن به نمایندگانی از منطقه داغستان روسیه اختصاص داشت. در این دیدار شرکت‌ها توانمندی خود را ارائه کردند و طرف روسی نیازمندی‌های فناورانه خود را مطرح کردند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین برنامه‌های دیگر برای توسعه بازار روسیه را بیان کرد و گفت: در آینده نزدیک نمایشگاه دائمی در داغستان روسیه و در بندر «ماهاچ کالا» راه اندازی خواهد شد تا شرکت‌های دانش بنیان محصول خود را معرفی کرده و صادرات خود را آغاز کنند. همچنین در اوایل خرداد ماه سال جاری، یک هیأت تجاری و فناوری عازم مسکو می‌شود و خانه نوآوری در مسکو نیز افتتاح و مذاکرات تجاری با طرف روسی نیز برگزار خواهد شد.

شاوردی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برنامه یکشنبه‌های صادراتی بتوانیم به شرکت‌های دانش بنیان آموزش و مشاوره برای ورود به بازار صادراتی ارائه و تجربیات افراد فعال در این حوزه را به شرکت‌های دانش بنیان منتقل کنیم که بتوانیم مسیر ورود آنها به بازارهای خارجی را تسریع و تسهیل کنیم.

به گزارش مهر، یکشنبه صادراتی هفته آینده پذیرش هیأتی از عراق و هفته بعد از آن از کنیا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *