اثاث کشی از آیفون بـه اندروید

اثاث کشی از آیفون بـه اندروید

تا دو سال پیش، بسیاری از کاربران به استفاده از تلفن‌های همراه اپل یعنی آیفون علاقه‌مند بودند، اما با مرور زمان و توسعه نسخه‌های مختلف اندروید، این علاقه روزبه‌روز کمتر شده است، به گونه‌ای که امروزه کاربران بسیاری از سراسر دنیا به جمع کاربران دستگاه‌های مجهز به اندروید اضافه شده‌اند.در این میان بسیاری از کاربران آیفون نیز تصمیم می گیرند به دنیای اندرویدی ها وارد شوند. این هفته قصد داریم اثاث کشی از آیفون بـه اندروید را برای این دسته از کاربران آموزش دهیم.

اگر شما هم کاربر محصولات اپل هستید و حالا وسوسه شده اید از صدها هزار نرم افزار طراحی شده برای اندروید استفاده کنید یا صفحه نمایش بزرگ برخی دستگاه های اندرویدی توجه شما را به خود جلب کرده یا حتی دوربین های باکیفیتی که روی دستگاه های اندرویدی قرار گرفته است شما را به استفاده از آنها ترغیب می کند یا به هزار و یک دلیل ریز و درشت دیگر ترجیح می دهید یک تلفن همراه اندرویدی بخرید، می توانید با استفاده از نکاتی که در اختیارتان قرار می گیرد، بدون از دست دادن اطلاعات خود، براحتی اثاث کشی از آیفون بـه اندروید را انجام دهید.

قدم اول: آماده سازی دستگاه اندرویدی

در اولین اقدام باید کاربری گوگل خود را در دستگاه اندرویدی وارد و دستگاه را آماده کنید. چنانچه در گوگل حساب کاربری نساخته اید، پیشنهاد می کنیم به محض خرید دستگاه اندرویدی این کار را انجام دهید، زیرا حساب کاربری گوگل برای دریافت نرم افزارها از گوگل پلی ضروری است و امکانات دیگری همچون ذخیره اطلاعات شخصی روی سرورهای ابری، ارائه فضای ابری رایگان روی گوگل درایو، امکان هماهنگ سازی بوکمارک ها در کروم، آپلود ویدئوها در یوتیوب و… نیز به وسیله حساب کاربری گوگل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

توجه: اگر می خواهید حساب کاربری جدیدی برای دستگاه اندرویدی خود ایجاد کنید و لزوما یک ایمیل روی سرویس جیمیل برای شما ایجاد نشود، می توانید از لینک

https: / / accounts.google.com / SignUpWithoutGmail

برای ایجاد حساب کاربری گوگل با استفاده از ایمیل فعلی خود روی هریک از سرویس دهنده های ایمیل کمک بگیرید.

قدم دوم: مخاطبان

اگر نرم افزاری برای انتقال اطلاعات از آیفون به تلفن همراه جدید شما طراحی نشده نگران نباشید، زیرا روش های دستی همچنان پیش روی شما قرار دارد و می توانید به کمک آنها اطلاعات موردنظر را به دستگاه جدیدتان انتقال دهید.

روش ساده ای که برای انتقال فهرست مخاطبان می توانید از آن کمک بگیرید برنامه My Contacts Backup است. این برنامه به طور رایگان به شما این امکان را می دهد تا ۵۰۰ مخاطب را با تمام اطلاعات ذخیره شده از آنها در قالب یک فایل VCF استخراج کرده و فایل ایجاد شده را روی ایمیل خود دریافت کنید. پس از آن شما می توانید فایل دریافتی در ایمیل را به دستگاه اندرویدی خود انتقال داده و آن را باز کنید تا مخاطبان براحتی به دستگاه اندرویدی شما منتقل شوند.

My Contacts Backup: http: / / goo.gl / XDqw۰C

شما می توانید بدون استفاده از نرم افزار بالا و با مراجعه به سایت icloud.com و ورود به محوطه کاربری خود در این سرویس به بخش Contacts بروید و پس از انتخاب مخاطبان موردنظرتان از پایین سمت چپ صفحه روی آیکون چرخ دنده کلیک کرده و Export vCard را انتخاب کنید. فهرست مخاطبان شما به صورت یک فایل VCF ایجاد می شود و می توانید با انتقال آن به دستگاه اندرویدی خود، فهرست موجود را به آن اضافه کنید.

قدم سوم: ایمیل ها

ساده ترین عملیات انتقال مربوط به ایمیل هاست، زیرا سیستم عامل اندروید با ابزار مدیریت ایمیل خود به شما این امکان را می دهد تا کاربری خود در هر سرویس دهنده ایمیلی را در دستگاه وارد کنید و به این ترتیب آرشیو ایمیل های شما در دستگاه اندرویدی نیز قابل دسترسی خواهد بود. این ابزار از سرویس ایمیل اپل با نشانی icloud.com@ نیز پشتیبانی می کند.

قدم چهارم: پیام ها

انتقال پیام های آیفون به اندروید کمی پیچیده است، اما به طور خلاصه روش کار به این شرح است:

ـ آیفون خود را به رایانه متصل کرده و با نرم افزار آی تونز یک نسخه پشتیبان فاقد رمز را ایجاد کنید.

ـ حالا با استفاده از ابزار جستجو در رایانه خود این فایل را جستجو کنید:

۳d۰d۷e۵fb۲ce۲۸۸۸۱۳۳۰۶e۴d۴۶۳۶۳۹۵ e۰۴۷a۳d۲۸

توجه: چنانچه چند نتیجه با این نام پیدا شد، آخرین نتیجه را مدنظر قرار دهید.

ـ فایل یافت شده در مرحله فوق را کپی کرده و به حافظه داخلی دستگاه اندرویدی خود انتقال دهید.

ـ در ادامه با مراجعه به فروشگاه نرم افزاری گوگل برنامه iSMS۲Droid و SMS Backup & Restore را دانلود و روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید. سپس برنامه iSMS۲Droid را اجرا کرده و روی Select iPhone SMS Database فشار داده و فایل کپی شده در مرحله قبل را در آن فراخوانی کنید.

ـ در ادامه روی Start SMS Backup & Restore کلیک کرده و پس از انتخاب Restore، فایل ایجاد شده در مرحله قبل را در آن فراخوانی کنید. (فایل iSMS۲droid.xml)

ـ پیام های هشدار به نمایش درآمده را تائید کرده و مراحل را ادامه دهید تا عملیات انتقال پیام ها به پایان برسد.

توجه: لازم است نرم افزار پیش فرض مدیریت پیام های اندروید روی دستگاه شما فعال باشد و چنانچه هنگ اوت یا هر نرم افزار دیگری برای مدیریت پیام ها روی دستگاه شما فعال است باید پیش از اجرای این مرحله غیرفعال شوند.

iSMS۲Droid: http: / / goo.gl / RScYzM

iSMS۲droid (Web ـ Based): http: / / faked.org/ isms۲droid

SMS Back ـ up and Restore: http: / / goo.gl / ۹vUKWh

قدم پنجم: تقویم ها

برای انتقال تقویم ها نیز از سرویس iCloud و یک ترفند کمک می گیریم.

ـ به محوطه کاربری خود در سایت icloud.com وارد شده و پنل Calendar را انتخاب کنید.

ـ در مقابل نام هریک از تقویم های شما در ستون سمت چپ، گزینه ای برای به اشتراک گذاری وجود دارد. روی آن کلیک کرده و گزینه public را انتخاب کنید. در ادامه لینکی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این لینک را کپی کرده و در نوار آدرس مرورگر قرار دهید. (آن را باز نکنید)

ـ ابتدای لینک بالا عبارت webcal وجود دارد.آن را حذف کنید و عبارت http را به جای آن وارد کنید.

ـ حالا لینک جدید را اینتر کنید تا باز شود و پنجره ذخیره فایل برای شما به نمایش درآید.

ـ پس از ذخیره فایل روی هارد دیسک، آن را تغییر نام داده و هر نام دلخواهی را با پسوند ICS به آن اختصاص دهید. (به عنوان مثال نام click.ics را انتخاب کنید)

ـ با مراجعه به لینک calendar.google.com به محوطه کاربری سرویس تقویم گوگل وارد شده و پس از کلیک روی آیکون تنظیمات و انتخاب Settings روی Import Calendar کلیک کنید.

ـ فایل ایجاد شده در مرحله فوق را فراخوانی کنید و منتظر بمانید تا رخدادهای تقویم به تقویم گوگل اضافه شوند.

قدم ششم: تصویر، موزیک و ویدئو

تصاویر، موزیک ها و ویدئوها در محصولات اپل از جمله آیفون با نرم افزار آی تونز مدیریت می شود. برنامهdoubleTwist نیز ابزاری با روش کار ساده برای انتقال این اطلاعات از آی تونز به دستگاه اندرویدی شماست.

نرم افزار doubleTwist را روی دستگاه اندرویدی خود نصب و نسخه مخصوص رایانه آن را نیز روی رایانه نصب کنید.

نرم افزار نصب شده روی رایانه عملیات جستجوی تصاویر، موزیک ها و ویدئوهای آی تونزی را آغاز کرده و آنها را به دستگاه اندرویدی انتقال می دهد. (عملیات انتقال با اتصال کابل از رایانه به تلفن همراه اندرویدی شما صورت می گیرد)

doubleTwist (Android): http: / / goo.gl / ۵yMPkY

doubleTwist (Win ـ Mac): https: / / www.doubletwist.com

نوشته شده توسط: مریم محمد بیکی فراهانی

 

یک دیدگاه در “اثاث کشی از آیفون بـه اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *