آغاز توسعه شبکه موبایل 6G توسط چین

آغاز توسعه شبکه موبایل 6G توسط چین

آغاز توسعه شبکه موبایل 6G توسط چین

کشور چین به صورت رسمی توسعه شبکه موبایل 6G را در دستور کار خود قرار داد. چین در حالی به سمت توسعه نسل ششم شبکه اینترنت همراه گام برمی‌ دارد که بسیاری از کشورها مشغول توسعه شبکه 5G هستند.

شبکه موبایل 6G

طی چند سال گذشته بسیاری از شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای بزرگ جهان به دنبال توسعه زیرساخت‌ های مورد نیاز برای راه‌اندازی نسل پنجم اینترنت همراه سرمایه‌ گذاری گسترده انجام دادند که در این بین رقابت شدیدی نیز میان آنها به وجود آماده است، اما برخلاف این کشورها که هدفشان توسعه شبکه 5G است، چین قصد دارد فناوری‌ های مربوط به راه‌اندازی اینترنت 6G را توسعه دهد.

جزئیات توسعه شبکه موبایل 6G توسط چین

چین در حوزه توسعه و راه‌اندازی فناوری‌ ها پیشرفته مخابراتی در مقام مقایسه با سایر کشورهای جهان یک کشور پیشگام محسوب می‌ شود که در این رابطه غول‌های تکنولوژی مخابراتی نظیر هواوی را در کنار خود می‌بیند. در حال حاضر چین با پشتیبانی از شرکت‌های فعال در این حوزه قصد دارد نسل ششم شبکه اینترنت همراه را نیز توسعه دهد و زیرساخت‌های مورد نیاز آن را راه‌اندازی کند. چین در حالی از برنامه‌ های رسمی خود برای توسعه شبکه موبایل 6G خبر می‌ دهد که این کشور در ماه گذشته شبکه 5G خود را در راستای برنامه توسعه شبکه‌ های اینترنتی و ارتباطی 2020 راه‌اندازی کرد. به واسطه این برنامه، کاربران و مشترکان چینی به شبکه اینترنت فوق سریع دسترسی پیدا خواهند کرد.

برای مطالعه در مورد شبکه های 5g می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید

شبکه 5G

منبع : trooz

3 دیدگاه در “آغاز توسعه شبکه موبایل 6G توسط چین

  1. در واقع چین در حوزه توسعه و راه‌اندازی فناوری‌ ها پیشرفته مخابراتی در مقام مقایسه با سایر کشورهای جهان یک کشور پیشگام محسوب می‌ شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *