آشنایی با بیماری دیابت


آ

توضیحات :گسترش زندگی ماشینی و افزایش روزافزون سرعت زندگی آسیب های زیادی در پی داشته است. مصرف زیاد غذاهای آماده (فست فود)، کاهش تحرک، مصرف دخانیات، افزایش وزن، چاقی و عوامل ارثی، جدی ترین دلایل ابتلا به دیابت هستند. واژۀ دیابت ریشه ای یونانی دارد و در اصطلاح به عدم توانایی بدن در جذب قند خون گفته می شود، در واقع دیابت نوعی اختلال در سوخت‌وساز بدن است. سوخت‌وساز روشی است که بدن مواد غذایی را برای رشد و فراهم کردن انرژی به کار می‌گیرد. غذایی که می‌خوریم، به صورت قند ساده‌ای به نام گلوکز و مواد ساده‌ی دیگر می‌شکند و همراه خون در اختیار سلول‌های بدن قرار می‌گیرد. گلوکز قند اصلی خون و فراهم‌کننده‌ی اصلی انرژی بدن است. گلوکز موجود در خون تنها در حضور هورمون انسولین می‌تواند به آسانی به سلول‌های بدن راه یابد. بدن  افرادی که به دیابت دچار هستند مقدار اندکی انسولین تولید می‌کنند یا سلول‌های بدن به انسولین پاسخ مناسبی نمی‌دهند. در هر دو حالت به بخش‌های مختلف بدن آسیب می‌رسد. شناخت بهتر دیابت، آسان ترین راه برای مقابله با آن است. کم هزینه تر بودن پیشگیری و سهولت آن نسبت به درمان، جدی ترین دلایل برای اثبات این موضوع اند.
پس بهتر است  این بیماری را بهتر بشناسیم. در این راه سعی کرده ایم تا در بیش از یکصد موضوع اصلی و صدها موضوع فرعی، این پدیده و راه های پیشگیری از آن را با شما در میان بگذاریم. از این رو اپلیکیشنی مطابق با آخرین دستاوردهای دانشمندان عرصۀ پزشکی طراحی و پیاده سازی شده است.
در این اپلیکیشن با بیماری دیابت و کلیه مسائل پیرامون آن آشنا خواهید شد.
از جمله بخش هایی که در این اپلیکیشن وجود دارد عبارتند از:
آشنایی با دیابت و انواع آن، روش های اندازه گیری قند خون، توصیه های مهم در رابطه با افراد دیابتی، دیابت و تغذیه ، دیابت و استعمال دخانیات، دیابت و فعالیت بدنی، عوارض دیابت، دیابت و سفر، دیابت و روزه داری، دیابت و بارداری، دیابت و افسردگی و هر آنچه که در مورد بیماری دیابت باید بدانیم.
تاریخ انتشار : —
نام کارفرما : M Team

 

یک دیدگاه در “آشنایی با بیماری دیابت

  1. این محصول از این جهت که میتونم راهنماییهای آن را همیشه همراه خودم داشته باشم خیلی برام مفید است. این خیلی خوبه که با استفاده از این اپلیکیشن و اپلیکیشن های مشابه این محصول میتونیم اطلاعات مورد نیاز را در موبایل همراه خودمان داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *