اپل در حال توسعه هدست مستقل واقعیت مجازی و افزوده با رزولوشن فوق العاده است

اپل در حال توسعه هدست مستقل واقعیت مجازی و افزوده با رزولوشن فوق العاده است

این هدست که هنوز در مراحل اول اولیه قرار دارد از دو نمایشگر با رزولوشن 7680 در ۴۳۲۰ پیکسل یا ۴k برخوردار است و این در حالی است که هدست Vive Pro از نمایشگر 1400 در ۱۶۰۰ پیکسل و گلکسی اس ۹ سامسونگ از رزولوشن 1440 در ۲۹۶۰ بهره می برند.

هدست اپل که تحت پروژه ای با کد T288 توسعه می یابد، به دوربین هایی مجهز شده که محیط اطراف کاربر را پایش می کنند. وظیفه پردازش این داده ها نیز بر عهده چیپستی است که توسط خود این کمپانی و بر پایه معماری ۵ نانومتری توسعه پیدا خواهد کرد (در حالی که چیپست A11 آیفون ۱۰ از معماری ۱۰ نانومتری بهره می برد). کمپانی سازنده برای اطمینان از تصویرسازی با کیفیت بالا T288 را به ابزارهای اتصال بی سیم جدید و با سرعت بالا همراه خواهد کرد.

هدست اپل

 

بر اساس گزارش های منتشر شده این هدست در سال ۲۰۲۰ به بازار راه پیدا خواهد کرد و در این صورت احتمالا اواخر سال آتی معرفی خواهد شد.

علاوه بر این هدست در روزهای اخیر پتنت جدیدی از اپل منتشر شده که در آن «امکان ردیابی حرکات چشمی در یک ابزار پوشیدنی که روی سر قرار می گیرد» توضیح داده شده و بسیاری این پتنت را تکمیل کننده پازل تکنولوژی های مورد نیاز برای عینک هوشمند اپل می دانند.

فارغ از برنامه های اپل برای معرفی چنین هدست با کیفیتی، به نظر می رسد کمپانی آمریکایی به واقعیت افزوده و مجازی به عنوان بخش مهمی از آینده کسب و کارش می نگرد و حتی تیم کوک نیز قبلا مدعی شده بود که این فناوری به اندازه آیفون اهمیت دارد.

منبع : DIGIATO

یک دیدگاه در “اپل در حال توسعه هدست مستقل واقعیت مجازی و افزوده با رزولوشن فوق العاده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *