انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای محصلان!

انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای محصلان!

۱- عمر باطری بالا باشد:

مهم نیست که چقدر نسبت به برنامه درسی خود دقت دارید و با چه حساسیتی قرار است این برنامه ها را اجرا کنید؛ چرا که بالاخره زمانی می رسد که شما برای انجام تکالیف یا تحقیقات خود از صبح تا شب مجبور به استفاده از لپ تاپ باشید. در این شرایط شاید چندان به صرفه نباشد که در این مدت زمان طولانی لپ تاپ شما به برق متصل باشد؛ بنابراین به لپ تاپی با قدرت بالای باتری نیاز دارید. برای داشتن چنین لپ تاپی پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید به پردازنده دستگاه توجه کنید. بهتر است لپ تاپی مجهز به نسل چهارم پردازنده های چند هسته ای اینتل معروف به هسول (Haswell) را خریداری کنید. درست است که قیمت لپ تاپ هایی با این پردازنده بسیار گران است، اما در نهایت شما در حین کار با لپ تاپ با سرعت بیشتری فعالیت خواهید کرد و در مصرف برق نیز صرفه جویی می کنید. اگر در شناسایی این پردازنده ها دچار مشکل هستید بهتر است برای تشخیص دقیق شماره مدل آنها را بررسی کنید. شماره مدل پردازنده های این نسل در محدوده ۴۰۰۰ قرار دارند. برای مثال پردازنده Core ۳i ۴۰۱۰U یکی از همین پردازنده ها است.

۲- وزن آن زیاد نباشد:

به عنوان یک دانشجو یا دانش آموز حجم بیشتر کیف شما را کتاب، دفتر، لوازم التحریر و… اشغال کرده است؛ بنابراین هنگام خرید یک لپ تاپ حتما باید به حجم و وزن آن دقت کنید تا در رفت وآمد خود با آن دچار آسیب در ناحیه کمر، شانه و گردن نشوید. اگر می توانید کمی بیشتر هزینه کنید. پیشنهاد می کنیم به جای لپ تاپ از تبلت هایی استفاده کنید که قابلیت اتصال صفحه کلید به آنها وجود دارد.

۳- ماوس و صفحه کلید مناسب:

این روزها اکثر معلم ها و استادان دانشگاه از دانشجویان و دانش آموزان تحقیقات یا تکالیف با دست خط خودشان را قبول ندارند و حتما باید تمامی آنچه قرار است به آنها تحویل داده شود تایپ شده و مرتب باشد. پس شما مجبور به تایپ کردن مطالب زیادی هستید. در این شرایط باید صفحه کلید و ماوسی را انتخاب کنید که هنگام کار با آن کمتر خسته و اذیت شوید. خوشبختانه این روزها صفحه کلید و ماوس های جدید به گونه ای طراحی شده اند که دست و مچ کاربران کمترین آسیب را ببیند.

۴- نمایشگر شما مناسب و اندازه باشد:

هیچ کاری سخت تر از این نیست که چند برنامه مختلف را همزمان در یک صفحه نمایشگر کوچک انجام دهید. برای مثال فکر کنید مشغول جست وجوی یک مطلب در اینترنت هستید و همزمان نیز کاری تایپی انجام می دهید و در این بین به موسیقی گوش می دهید و با دوستانتان نیز مشغول چت هستید. حتی تصور انجام همه این کارها با یک صفحه نمایشگر کوچک نیز آزار دهنده است. پس پیشنهاد می کنیم برای راحت بودن هنگام انجام این همه کار یک لپ تاپ مجهز به صفحه نمایش ۱۵ اینچ یا بزرگ تر انتخاب کنید.

۵- لپ تاپ دارای گارانتی باشد:

گارانتی و خدمات پس از فروش یعنی راحت کردن خیال مشتریان از اینکه اگر در یک زمان مشخص بلایی سر دستگاه خریداری شده شان بیاید، شرکت مربوطه با توجه به قرار داد، آن را برایشان با کمترین هزینه و گاهی رایگان برطرف می کند، اما تجربه نشان داده گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران معنی متفاوتی با آنچه در جهان رخ می دهد دارد. از آنجا که شرکت های کامپیوتری ایرانی نماینده رسمی شرکت های بزرگ کامپیوتری در دنیا نیستند و اکثر آنها تنها یک وارد کننده عمده هستند چندان نمی توان به گارانتی آنها اعتماد کرد. اکثر شرکت هایی که کار گارانتی و خدمات پس از فروش را انجام می دهند همیشه هنگام مراجعه مشتری برای حل مشکل کامپیوتریشان بهانه ای برای خارج دانستن این مشکل از فهرست گارانتی پیدا می کنند. پس بهتر است هنگام خرید لپ تاپ تمام دقت لازم را انجام دهید تا مجبور به استفاده از خدمات گارانتی یا پس از فروش نشوید.

۶- امنیت کامپیوتر را بالا ببرید:

در این بخش شما با دو دسته نرم افزار امنیتی سر و کار دارید. دسته اول نرم افزارهای امنیتی مانند نورتن و مک آفی هستند که از کامپیوتر شما در برابر ویروس ها و نرم افزارهای مختلف که از طریق فلش یا اینترنت ممکن است دستگاه شما را آلوده کند محافظت می کند. هر چند نرم افزارهای کاربردی در این بخش رایگان نیستند؛ اما شما می توانید گزینه های رایگان خوب مانند Avast و Microsoft Security Essentials را هم پیدا کنید.

اما دسته دوم نرم افزارهایی هستند که از کامپیوتر شما در صورت گم یا دزدیده شدن محافظت می کنند. در این بخش نیز نرم افزارهایی مانندGadgetTrak، Hidden و LoJack وجود دارند. پیشنهاد می شود از هر دو گروه این نرم افزارها را روی لپ تاپ خود نصب کنید.

 

25 دیدگاه در “انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای محصلان!

 1. به عنوان یک دانشجو یا دانش آموز حجم بیشتر کیف شما را کتاب، دفتر، لوازم التحریر و… اشغال کرده است؛ بنابراین هنگام خرید یک لپ تاپ حتما باید به حجم و وزن آن دقت کنید تا در رفت وآمد خود با آن دچار آسیب در ناحیه کمر، شانه و گردن نشوید. اگر می توانید کمی بیشتر هزینه کنید. پیشنهاد می کنیم به جای لپ تاپ از تبلت هایی استفاده کنید که قابلیت اتصال صفحه کلید به آنها وجود دارد.
  به نکته خوبی اشاره کردید واقعا وزن لپ تاپ خیلی مهمه اگر سنگین باشه حملش سخت و آزار دهندس مخصوصا برای من که هر روز باید ببرم محل کارم و برگردونم.

 2. گارانتی و خدمات پس از فروش یعنی راحت کردن خیال مشتریان از اینکه اگر در یک زمان مشخص بلایی سر دستگاه خریداری شده شان بیاید، شرکت مربوطه با توجه به قرار داد، آن را برایشان با کمترین هزینه و گاهی رایگان برطرف می کند، اما تجربه نشان داده گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران معنی متفاوتی با آنچه در جهان رخ می دهد دارد. از آنجا که شرکت های کامپیوتری ایرانی نماینده رسمی شرکت های بزرگ کامپیوتری در دنیا نیستند و اکثر آنها تنها یک وارد کننده عمده هستند چندان نمی توان به گارانتی آنها اعتماد کرد. اکثر شرکت هایی که کار گارانتی و خدمات پس از فروش را انجام می دهند همیشه هنگام مراجعه مشتری برای حل مشکل کامپیوتریشان بهانه ای برای خارج دانستن این مشکل از فهرست گارانتی پیدا می کنند. پس بهتر است هنگام خرید لپ تاپ تمام دقت لازم را انجام دهید تا مجبور به استفاده از خدمات گارانتی یا پس از فروش نشوید.
  کاملا موافقم چون گارانتی واقعا در کشور ما معنایی ندارد به این موضوع نمیتوات اتکا کرد و هنگام خرید باید کاملا دقت کنیم.

 3. ۵- لپ تاپ دارای گارانتی باشد:
  درباره این مورد باید عرض کنم که خیلی در ایران این چیز معنایی ندارد و محصول هر مشکل و نقصی که داشته باشد در قبال تعمیرش پول دریافت میکنن و تمام این کارت های گارانتی الکی ست.

 4. در این بخش شما با دو دسته نرم افزار امنیتی سر و کار دارید. دسته اول نرم افزارهای امنیتی مانند نورتن و مک آفی هستند که از کامپیوتر شما در برابر ویروس ها و نرم افزارهای مختلف که از طریق فلش یا اینترنت ممکن است دستگاه شما را آلوده کند محافظت می کند. هر چند نرم افزارهای کاربردی در این بخش رایگان نیستند؛ اما شما می توانید گزینه های رایگان خوب مانند Avast و Microsoft Security Essentials را هم پیدا کنید.
  ممنون من خیلی راجب موارد امنیتیش اطلاعاتی ندارم

 5. وزن، صفحه نمایش پردازنده و کارت گرفیکش همه اینا مهن که بشه برای چند سال حد اقل ازش استفاده کرد واسه همین موقع خرید باید خیلی دقت کرد.

 6. برای من که خودم دانشجو هستم و بیشتر مواقع باید لپ تاپمو همراه داشته باشم علاوه بر سخت افزاراش وزنشم برام خیلی مهمه

 7. جالبه ولی در کل خوبه که همه افراد اهداف و برنامه های روزانه شون رو از قبل تهیه برای انجامش زمان مشخص کنند و هر روز خود را برای شروع هر کاری با هدف آغاز کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *